שתף קטע נבחר

שרים למפוני חומש: עוד תחזרו להתנחלות

השר יעלון כתב למשתתפי העצרת בהתנחלות המפונה: "אני מבקש לברך את המתכנסים ולחזק את ידיהם בהגשמת דרך הציונות". השר ישי כתב: "בטוחני שנצליח לשקם את ההריסות"

ארבע שנים אחרי ההתנתקות, חזרו אמש (יום ג') כ-1,500 איש להתנחלות חומש תחת הסיסמה "מדליקים את הלפיד". משתתפי העצרת, שהתקיימה בסימן ל"ג בעומר באישור ובתיאום הצבא, זכו לתמיכה מפתיעה מצב שרים בממשלה.

 

כמה שרים בממשלה, שהיו עסוקים בישיבה על התקציב, שלחו מכתבים שהוקראו בעצרת. השר לעניינים אסטרטגיים, משה יעלון, כתב: "אני מבקש לברך את המתכנסים ולחזק ידיהם בהגשמת דרך הציונות". שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין, כתב: "אני מלא הערכה לחברי חומש תחילה ולכל השוקדים על מלאכת העלייה המחודשת ליישוב, כחלק מהמערכה השלמה למען המשך מפעל ההתיישבות בארץ ישראל".


1,500 משתתפים. העצרת בחומש (צילום: מרים צחי)

  

סגן ראש הממשלה ושר הפנים, אלי ישי, כתב במכתבו לראש המועצה גרשון מסיקה: "אני מאחל לכם שתזכו לראות בבניינו. אומץ לבכם, נחישותכם ועוזכם ראוי להערכה. בטוחני שמתוך כך נצליח לשקם את הריסותיו ולהחזיר עטרה ליושנה".

 

באירוע, שאורגן על-ידי המועצה האזורית שומרון, ועד מתיישבי השומרון ומטה חומש תחילה, השתתפו בין היתר חברי כנסת ואנשי ציבור. חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) אמר בעצרת: "החזרה לחומש וליישובי צפון השומרון היא המסר שנתניהו צריך לקחת איתו לאובמה. הניסיונות הביאו רק לטרור, העם בישראל מאס מהתקפלות ובחר בהתיישבות".

 

פרט לח"כ בן-ארי, קראו משתתפים נוספים בעצרת לחזור להתנחלות המפונה.

 דובר חומש תחילה, יוסי דגן: "כיום יש ממשלה חדשה שמורכבת מאלו שהתנגדו לגירוש ומייצגים את ההיפך ממנו. אנו מצפים מהם לשנות את המצב והם ראויים, לפחות כרגע, לקרדיט שיעשו זאת".

 

ראש המועצה גרשון מסיקה: "אנחנו מצפים מממשלת נתניהו להיות נאמנה למצע שבשבילו בחרו אזרחי מדינת ישראל, ולתקן את עוולות הממשלות הקודמות בראש ובראשונה את עוולת הגירוש ולהקים את חומש מחדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חברי כנסת ואנשי ציבור הגיעו לתמוך
צילום: מרים צחי
מומלצים