שתף קטע נבחר

ביניש לקצב: קריית מלאכי קרובה, תישפט בת"א

בהחלטתה כתבה נשיאת בית המשפט העליון כי גם בכתב האישום עצמו מעלה כי נוחותם של עדים רבים נוספים היא לקיים את הדיון באזור תל-אביב. היא מתחה ביקורת על כך שהבקשה הוגשה יום לפני המשפט וקבעה - קצב יישפט בתל-אביב

נשיאת בית משפט העליון קוראת לנשיא לשעבר ללמוד גיאוגרפיה: השופטת דורית ביניש דחתה אחר-הצהריים (יום ד') את בקשתו של משה קצב, המואשם בשני מעשי אונס ומעשה מגונה בכוח בא' ממשרד התיירות וכן בהטרדה מינית של ה' מלשכת הנשיא, לקיים את משפטו בירושלים או בבאר-שבע, ולא בבית משפט המחוזי בתל-אביב. המשפט ייפתח מחר כמתוכנן בתל-אביב.

 

בהחלטתה התייחסה נשיאת בית המשפט העליון לטענתו של קצב כי בגלל שהוא גר בקריית-מלאכי נוח לו שהמשפט יותר שהמשפט יתקיים בבאר-שבע. "המרחק בין קריית-מלאכי לבין תל-אביב קצר יותר מן המרחק בין קריית-מלאכי לבין באר-שבע. ומכל מקום, עיון בכתב האישום עצמו מעלה כי נוחותם של עדים רבים נוספים היא לקיים את הדיון באזור תל-אביב או המרכז דווקא", כתבה השופטת ביניש.

 

ביניש גם התייחסה לבקשתו של קצב להעביר את משפטו לירושלים. השופטת ביניש נימקה: "גם טענת קצב כי עדים רבים מתגוררים באזור ירושלים אין בה די על-מנת להטות את מאזן הנוחות בתיק במידה הדרושה לשם העברת מקום הדיון. המבקש לא הצביע על מקום שיפוט מסוים אשר אליו נוטה מאזן הנוחות בתיק, ועל פני הדברים נראה כי בחירת מקום השיפוט באזור תל-אביב הינה החלטה מאוזנת, המתחשבת בשיקולי נוחותם של הצדדים כולם".

 

נשיאת בית משפט העליון מתחה ביקורת על כך כי קצב הגיש את הבקשה יום אחד בלבד לפני פתיחת משפטו. "בקשה זו הוגשה כחודשיים תמימים לאחר

הגשת כתב האישום בתיק, ויום אחד בלבד לפני המועד בו קבוע התיק להקראה בבית המשפט המחוזי בתל-אביב. די באיחור ניכר זה בהגשת הבקשה כדי לדחותה", היא קבעה.

 

בתוך כך ביקשה הפרקליטות לקיים את משפט קצב בדלתיים סגורות, כנהוג במקרים של עדויות על תקיפה מינית. במקביל, הגיעו סניגורו של קצב, עו"ד ציון אמיר, ללשכתו של השופט קרא, וביקש ממנו שוב לדחות את פתיחת המשפט על-רקע אי העברתם של חומרי החקירה להגנה ביומיים האחרונים. למרות הסכמתה של נציגת הפרקליטות, עו"ד רונית עמיאל, לדחייה - השופט שב ודחה את הבקשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב. ייסע צפונה
צילום: איי פי
השופטת ביניש. משפט בת"א - החלטה מאוזנת
צילום: AFP
מומלצים