שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  סקר: 58% מהיהודים בעד "שתי מדינות ל-2 עמים"
  לקראת צאתו של נתניהו לוושינגטון, ערך מכון רפי סמית סקר לגבי קבלת עקרון "שתי מדינות לשני עמים". מהסקר עולה כי 58% מהיהודים תומכים ברעיון. החילונים תומכים - הדתיים מתנגדים. תומכי הליכוד נגד - מצביעי העבודה וישראל ביתנו בעד

  58% מהציבור היהודי במדינה מסכים לדעה כי עקרון "שתי מדינות לשני עמים" הוא הבסיס לכל הסכם שלום מול הפלסטינים. 37% לא מסכים לדעה זו ו-5% לא הביעו דעה - אלו הממצאים של סקר דעת קהל שביצע מכון רפי סמית ושבו רואיינו טלפונית כ-500 איש כמדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל.

   

  הסקר בוצע בימים שני ושלישי השבוע, ימים ספורים טרם צאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לוושינגטון - שם ייפגש עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שקרא לא פעם לפתרון שתי מדינות. מניתוח הנתונים עולה כי בקרב הדתיים והחרדים 70% לא מסכימים לפתרון של "שתי מדינות לשני עמים", בעוד ש-73% מבין החילונים מסכימים לדעה.

   

  בקרב הצעירים עד גיל 30 כ-53% לא מסכימים ורק 46% מסכימים. בקרב אלו שגילם מעל 50 כ-63% מסכימים ו32% לא מסכימים.

   

  מבין אלו שהגדירו את השקפת עולמם כשמאל ומרכז נוטה שמאל כ-84% מסכימים לפתרון "שתי מדינות לשני עמים" ו-14% לא.

  בקרב אלו שהגדירו את עצמם כמרכז או מרכז נוטה ימין כ-63% מסכימים. בקרב אלו שמגדירים את עצמם בימין, כשליש הסכימו לעיקרון של "שתי מדינות לשני עמים" ו-62% לא מסכימים.

   

  החלוקה לפי הצבעה ברורה מאוד: בקרב תומכי הליכוד 42% מסכימים ו-52% לא מסכימים. בקרב תומכי העבודה 82% מסכמים ו-13% לא מסכימים. בקרב תומכי ישראל ביתנו מתקבל רוב למסכימים כ-58% לעומת 28% שלא. בקרב תומכי ש"ס,יהדות התורה והאיחוד הלאומי הרוב המכריע לא מסכים. כצפוי, במגזר הערבי התמיכה בעיקרון גבוהה משמעותית מזו שבקרב היהודים.

   

  טעות הדגימה המרבית בסקר - 4.5%.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אובמה ונתניהו. ייפגשו בשבוע הבא
  צילום: AFP
  מומלצים