שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מודיעין: מכירת אלכוהול - רק לפני 22:00
  תושבי מודיעין, תתחילו להתרגל: אם חשקה נפשיכם בבקבוק בירה בשעת לילה מאוחרת, תיאלצו לחכות לבוקר. הסיבה - חוק חדש שקיבלה מועצת העיר בניסיון להתמודד עם תופעת השתייה בקרב בני נוער. ראש העיר: אי הנוחות משנית ביחס למטרה. מי שראה את הנוער ששותה - מבין

  מועצת העיר מודיעין קיבלה חוק עזר המונע מכירת אלכוהול בכל בתי העסק בעיר מהשעה 22:00 ועד שעות הבוקר. בכך, מקווים בעירייה לצמצם את תופעת רכישת האלכוהול על-ידי בני נוער וצעירים, ששותים ומבצעים מעשי ונדליזם. בית עסק שיפר את ההוראה - יסתכן בקנס ובסגירת המקום.

   

  מזה תקופה ארוכה פועלת משטרת מודיעין נגד תופעת מכירת האלכוהול לקטינים בעיר. במקרים רבים נראים צעירים שותים משקאות חריפים בגנים ציבוריים או במקומות בילוי, אך לא ניתן לדעת כיצד ומי מכר להם את המשקאות. השבוע נסגרה אחת הפיצוציות במודיעין לכמה ימים לאחר שבעליה נתפס מוכר משקה חריף לנערה. אך למרות זאת, במשטרה מבינים כי המלחמה בתופעה יכולה להתבצע ביעילות רק כשבעל העסק נתפס "על חם".

   

  בדיון שקיים מפקד תחנת מודיעין, סגן-ניצב יורם ברינה, עם בכירי העירייה הוחלט כי המשטרה תנקוט פעולות אכיפה נחרצות בעקבות החוק החדש. "אנחנו נתקלים לא פעם בקבוצות של צעירים שרוכשים משקאות חריפים ומשתכרים ברחוב", אמר סנ"צ ברינה. "הבעיה היא שהמכירה היום חופשית ולא ניתן לפקח עליה. התוצאה היא מעשי ונדליזם, הקמת רעש על-ידי בני נוער וגם מקרי אלימות. מבוגרים שרוצים לרכוש אלכוהול לביתם לא חייבים לעשות זאת דווקא בשעות הלילה".

   

  ראש העיר מודיעין, חיים ביבס, מסר בתגובה: "לצערי קיימת תופעה של בוגרים הקונים עבור בני נוער משקאות חריפים ולכן עלה הרעיון לקבוע את התקנה החדשה.

   אי הנוחות לתושבים משנית ביחס למטרה העיקרית שלנו: מיגור התופעה השלילית הזו בקרב בני נוער. מי שראה בני נוער שותים אלכוהול בפארקים בלילות, כפי שיצא לי עם סיירת ההורים לפני כמה שבועות, מבין את החשיבות של המהלך".

   

  לדברי ביבס, "במהלך השבוע, רשתות השיווק בעיר נסגרות עד השעה 22:00 ולכן אין בעיה עם יישום התקנה. בימי חמישי בערב ובערבי חג תבוצע החרגה של התקנה ורשתות השיווק יתירו מכירת אלכוהול על-פי שיקול דעתן".

   

  בהתייחס לעונש, אמר ראש העיר: "בשלב הראשון אנו נזהיר את מי שיעבור על החוק ובשלב מאוחר יותר נקנוס ונשמור גם על האפשרות לבטל את רישיון העסק של כל מי שלא יעבוד על-פי הנהלים. בתי העסק משתפים איתנו פעולה ואני לא סבור שיהיו בעיות".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מודיעין: מכירת אלכוהול - רק לפני 22:00"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ויסקי במודיעין? לא בשעות הלילה
  צילום: Index open
  ביבס. מי שראה את הנוער - מבין
  צילום: יובל טבול
  מומלצים