שתף קטע נבחר

סוריה: התחייבות לקווי 67' - לפני מו"מ בטורקיה

שגריר סוריה באנקרה הבהיר כי אם ישראל מעוניינת בחידוש המו"מ העקיף שהתנהל בתיווך טורקי, עליה להתחייב קודם לנסיגה מלאה מרמת הגולן

טורקיה ממשיכה להיות זירת התדיינות בין ישראל וסוריה - לפחות בהצהרות לתקשורת. השגריר הסורי באנקרה, נידאל קבלאן, הבהיר היום (ה') אם ישראל מעוניינת בהתחדשות השיחות העקיפות עם סוריה בתיווך טורקי, עליה להתחייב קודם לנסיגה מלאה מרמת הגולן.

 

השגריר הוסיף כי לעת עתה, ההצהרות האחרונות של ממשלת ישראל בנושא זה "לא היו מעודדות".

 

בשנה שעברה תיווכה טורקיה בכמה סבבי שיחות בלתי ישירות בין ישראל לסוריה, אך אלה הופסקו ולא חודשו מאז מבצע "עופרת יצוקה" בעזה. סוריה הבהירה מאז כי היא מעוניינת בחידוש השיחות, אך בתנאי האמור, ובהמשך הוסיפה כי הדברים נותרו בעינם גם לאחר חילופי השלטון בישראל ועליית בנימין נתניהו לשלטון.

 

לפני כחודשיים אמר נשיא סוריה, בשאר אסד, בראיון לעיתון איטלקי, כי המגעים בימי ממשלת אולמרט הגיעו לכדי "מרחק נגיעה משלום", ובמו"מ נותרה רק בעייה אחת - הסכמת ישראל לסימון גבולות 1967. משולש היחסים סוריה-טורקיה-ישראל קיבל תפנית מעניינת לפני כשבועיים, עם קיומו של תמרון משותף לצבאות סוריה וטוריקה.

 

ובתוך כך, נועד היום אסד בדמשק עם נשיא הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס (אבו-מאזן).  השניים דנו בתהליך השלום ובמאמצי הפיוס הפנים-פלסטיניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים