שתף קטע נבחר

ח"כ ניצן הורוביץ: לתת מקלט להומואים פלסטינים

בכנס בפריז בנושא מגדר ונטיה מינית קרא ח"כ ניצן הורוביץ ממרצ להפסיק את רדיפת ההומואים והלסביות במדינות ערב. הוא קרא לישראל לשפר את יחסה להומואים דתיים

חבר הכנסת ניצן הורוביץ ממרצ קרא היום (ו') לרשות הפלסטינית לשים קץ לרדיפת ההומואים בשטחה, וקרא לישראל להעניק מקלט להומואים פלסטינים. במהלך כנס בפריז בנושאי מגדר ונטיה מינית, אמר: "אני קורא מוועידה זו לרשות הפלסטינית להפסיק את רדיפת ההומוסקסואלים. מצב זה הוא בלתי נסבל".

 

הוא קרא למדינות ערב לחתום על הצהרה בינלאומית לקידום ביטול האיסור הפלילי על הומוסקסואליות ולהפסיק את רדיפת ההומואים והלסביות, וציין שגם לישראל נדרשת "לשפר את היחס להומואים דתיים".

  

נציגי ארגונים ממדינות שונות התכנסו על-מנת לקדם את ביטול האיסור הפלילי על הומוסקסואליות. הורוביץ קרא לקהילה הבינלאומית לתמוך במאמצי ישראל למען הסובלנות והפתיחות, "בואו להשתתף במצעדי הגאווה שלנו, בואו להכיר את מציאות החיים בישראל".  

 

הוא אמר ל-ynet: "נאמתי במושב הפתיחה וזכיתי למחיאות כפיים סוערות, הרבה הזמינו אותי אחר כך לבקר בארצותיהם. זו ועידה די יוצאת דופן כי יש פה נציגי ארגונים גם מכל מיני מדינות ערביות, שבהן רודפים הומוסקסואלים. זה היה די מרגש לפגוש אנשים כאלה ולחשוב שבקטע הזה לפחות, ישראל היא סוג של מודל חיובי.

 

"סיפרתי על המאבק ועל מה שהשגנו ועל מה שאנחנו רוצים להשיג בישראל. היו פה סיפורים מזעזעים על עונשים ורציחות של הומוסקסואלים בכל מיני מדינות חשוכות. אמרתי שמדינות ערב חייבות להפסיק את הרדיפה אחר ההומואים וגם שישראל צריכה לתמוך בהומוסקסואלים פלסטינים שבורחים כי הם מאוימים במוות. יש להעניק להם מקלט במקרים מתאימים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ ניצן הורוביץ
צילום: גיל לביא
מומלצים