שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  האגו קובע - אין תמיכה לדלקן משותף

  שר התשתיות סרב לתת יד לרפורמה שלא לקח בה חלק, והצעת החוק למכשיר תדלוק ממוחשב אחד לא זכתה לתמיכת ועדת השרים לענייני חקיקה

   

  בניגוד להערכות - ועדת השרים לחקיקה סירבה היום (א') לאשר את תמיכת הממשלה בהצעת חוק להתקנת דלקנים ממוחשבים אחידים. החלטת הוועדה נפלה למרות תמיכת רשות המסים, עקב התנגדות לא צפויה של מנהל הדלק במשרד התשתיות. ל-ynet נודע כי מדובר כנראה בשיקולים פנים-משרדיים, ובסירובו של שר התשתיות, עוזי לנדאו, לתת ידו לרפורמה שלא היה שותף בה. זאת לאחר שנמסר לו כי "מהפכת הדלקנים" היא רק חלק מרפורמה מתוכננת במשק הדלק.

   

  • הצעת חוק: התקן אחד למילוי דלק בכל החברות

   

  ממשרד התשתיות נמסר כי הם ממתינים למסקנות ועדה בין-משרדית לבדיקת התחרות במשק הדלק, שאמורה לקום בחוק ההסדרים הקרוב. יש לציין כי בניגוד להבטחות שקיבל חבר הכנסת שי חרמש, יוזם הצעת החוק, גם באגף התקציבים באוצר התנגדו להצעה.

   

  חרמש המאוכזב אמר היום ל-ynet: "מפתיע שרוב חברי ועדת השרים סירבו לתמוך בחוק, אשר לפי חישובי רשות המסים, עשוי היה לצמצם את הונאות המס במשק, ולהגדיל את הכנסות המדינה בכ-700-800 מיליון שקל בשנה, או כ-1.5 מיליארד שקל בתקציב הדו-שנתי. מול גזירות האוצר בחוק ההסדרים שמכבידות על הציבור את נטל המע"מ, ויתרה ועדת השרים על ההזדמנות להגדיל את ההכנסות בגלל שיקולים הקשורים בחוק ההסדרים, ואשר קשורים בשמירה על שלום-בית במשרדי הממשלה".

   

  חרמש החליט להעלות את הצעת החוק לדיון מוקדם בכנסת בעוד כשבועיים, למרות ההתנגדות הצפויה של הממשלה בתקווה שימצא את הרוב להמשך החקיקה. ועדת הכלכלה שאמורה לדון בחוק, תקיים מחר (ב') דיון מיוחד בנושא ותתייחס לעמדת הממשלה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים