שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הופסקו המגעים למיזוג פולקסווגן ופורשה

  פולקסווגן החליטה להפסיק את המגעים בינה לבין יצרנית מכוניות הספורט פורשה, בנוגע למיזוג אפשרי בין שתי היצרניות. זאת, תוך הטחת ביקורת חריפה בפורשה, בטענה כי התוכנית העיסקית שהגישה, אינה מגובשת דיה

  השיחות בין פולקסווגן לפורשה בנוגע לאפשרות של מיזוג שתי החברות, הופסקו השבוע. זאת לאחר שהשתיים לא הגיעו להסכמות בנוגע לתנאי העסקה. הסיבה העיקרית - חובות כספיים גדולים בהם שקועה פורשה, כתוצאה מניסיון ההשתלטות על פולקסווגן. כיום מחזיקה פורשה ב-50% מיצרנית הרכב הגדולה באירופה, אך המשבר הכלכלי מנע ממנה מלקדם את תוכניתה לרכוש כ-25% נוספים.

   

   

  על-פי סוכנות הידיעות רויטרס, בכירי פולקסווגן מבקרים בחריפות את הנהלת פורשה, בטענה כי חסרה לה אסטרטגיה למיזוג, וכי אינה עומדת בתנאים בסיסיים לשיחות. בפולקסווגן קוראים לפורשה לתכנן אסטרטגיה עסקית פנימית, לפני שניתן יהיה לחדש את המגעים. בפורשה סירבו להגיב לדברים.


  פורשה. בפולקסווגן מבקרים את האסטרטגיה העסקית שלה

   

  משפחות פייך (ובראשן פרדיננד פייך, יו"ר פולקסווגן) ופורשה, באמצעות מנכ"ל החברה, מרטין וינטרקורן, מתקוטטות מילולית בחודשים האחרונים על השליטה בשתי החברות. כל זאת מאז החלה פורשה בניסיון ההשתלטות על פולקסווגן, ועוררה מחדש את קרב השליטה בין המשפחות, הראשונה שולטת בקונצרן הרכב הגדול בעולם (פייך), והשנייה הייתה ממקימיו (פורשה).

   

  פייך אף אמר לאחרונה כי לדעתו, וינטרקורן לא יהיה מעוניין להישאר בקונצרן לאחר המיזוג, מכיוון שיקבל תפקיד נחות לעומת זה בו הוא מחזיק כעת. בכך רמז פייך על סדר הכוחות שיהיה בין שתי החברות, אם יתמזגו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים