שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקלות הקסאמים: כיתה אחת, בגרויות שונות
  בזמן "עופרת יצוקה" הושבת בית הספר בכפר סילבר, אבל משרד החינוך מציב דרישות שונות לתלמידים שיושבים זה לצד זה. ילדי אשקלון זוכים להקלות, בעוד שתלמידים מקריית גת דווקא לא. משרד החינוך מסביר: באשקלון סבלו עוד לפני המבצע

  בחינת הבגרות באנגלית התקיימה אתמול (יום ב') בכל בתי הספר התיכוניים. באשקלון ובאזור עוטף עזה זכו התלמידים להקלות שהובטחו, אבל בכפר הנוער סילבר, ממש ליד אשקלון, התמונה משונה מאוד: באותה הכיתה בבית הספר שהיה מושבת למשך חודש במבצע "עופרת יצוקה", חלק מהתלמידים זכו להקלות - ואחרים לא.

   

  "התלמיד שלידי ואני עוברים את אותה בחינה - אבל הוא עונה על מספר אחר של שאלות ויש לו חומר אחר, רק בגלל שהוא מאשקלון ואני מקריית גת, למרות ששנינו לומדים יחד כל השנה", סיפרה ל-ynet אסתר פלדמן, תלמידת כיתה י' בכפר סילבר.

   

  שירלי באה הבוקר וציפתה לזכות להקלות שהובטחו. כשהבינה שהיא נכללת במיעוט שיעבור מבחן מלא, הופתעה מאוד. "אני לא מבינה את החשיבה מאחורי ההחלטה. בית הספר שלנו הושבת כולו, והרי מיקום מגורי התלמידים לא משפיע - אנחנו באים לבית הספר, ולא להיפך", היא מתלוננת. התלמידים מדגישים שהפיגור בחומר היה זהה עבור כולם.

   

  גם מורים בבית הספר אומרים כי אינם מבינים את ההחלטה התמוהה. כך למשל בהיסטוריה ירד לתלמידי אשקלון ושדרות נושא בית שני, במתמטיקה הבחירה לאותם תלמידים היתה גדולה יותר, באזרחות ירד פרק או ניתנה תוספת זמן משמעותית רק לילדי אשקלון ושדרות, ועוד. "גם המורים שלנו היו די בבעיה, כי הם לימדו חומר שלכאורה לחלק לא היה רלוונטי", מציינת אסתר.

   

  ההורים רצו לעתור לבג"ץ אבל לא היה די זמן

  אמש התקיימה ישיבת חירום של ועד ההורים ואנשי בית הספר, ואחת ההצעות שנבחנה היתה לגבות מההורים תשלום חד פעמי למימון עתירה לבג"ץ של בית ספר נגד משרד החינוך. בסופו של דבר, האפשרות ירדה מהפרק מסיבות טכניות ומקוצר הזמן - שכן הבחינות כבר החלו. "ניסינו לפנות למשרד החינוך עם הבעיה", אומרים תלמידים, "אבל זכינו להתעלמות מוחלטת".

   

  ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי הוחלט "להעניק לתלמידי כפר סילבר ולתלמידי יישובים נוספים בדרום - כמו באר שבע ואשדוד - תוספת זמן בשיעור של 25% לבחינת הבגרות, בשל הפסד ימי הלימוד אשר נגרמו בעקבות הלחימה בדרום. יש להבהיר כי ההקלות שהן מעבר להארכת זמן ניתנו לתלמידים שלומדים ומתגוררים בתוך עוטף עזה ובאשקלון. אכן ניתנו הקלות מורחבות לתלמידים שמתגוררים בעוטף עזה ובאשקלון, אך לומדים מחוץ ליישוב מגוריהם, כאשר בתום יום הלימודים שבים אל בתיהם.

   

  "בבסיס ההחלטה עמד השיקול של מצב התלמידים עוד טרם הלחימה בדרום.

  יש לזכור כי תלמידי שדרות, עוטף עזה ואשקלון היו נתונים זה שנים תחת איום מתמשך, וזאת בניגוד ליישובים אחרים, שהיו נתונים לאיום בזמן הלחימה. ילדי אשקלון ועוטף עזה חוו אזעקות עוד טרם המבצע בכל שעה נתונה משעות היום, מצב אשר פגע באופן קשה ומתמשך בשגרת יום לימודיהם", נמסר.

   

  עם זאת במנהל הפדגוגי במשרד החינוך מציינים כי אם יימצאו פערים בין ציוני שנת הלימודים לנוכחית לבין שנים עברו, המשרד ידון מחדש בנושא כדי לגבש "את הפתרונות הנדרשים".

    

  המידע הראשוני התקבל באמצעות האימייל האדום

   

  בהכנת הידיעה השתתפה יהלי מורן זליקוביץ'
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בגרות חורף באשקלון, אחרי המבצע
  צילום: צפריר אביוב
  מומלצים