שתף קטע נבחר

אושר בוועדת הכנסת: סגני שרים יצביעו בוועדות

בתום דיון סוער שכלל את הרחקתו של יואל חסון, אישרה הוועדה את התיקון שביקשה הממשלה הגדולה - המאפשר השתתפות והצבעה של סגני שרים בוועדות. חסון: "הכנסת נהפכת למרכז הליכוד"

השלכות הממשלה הנרחבת של נתניהו וחשש הקואליציה ממיעוט אנשים בוועדות הכנסת קיבלו היום (ג') גושפנקא רשמית: בתום דיון סוער אישרה ועדת הכנסת לסגני שרים להשתתף ולהצביע בוועדות הכנסת השונות, בניגוד לנהוג כיום. מדובר בסוגיה שחוללה סערה, ולטענת האופוזיציה עלולה לפגוע אנושות במעמד הרשות המחוקקת.

 

בדיון בו אושר התיקון, תקפו חברי סיעת קדימה את יו"ר הוועדה, ח"כ זאב אלקין (ליכוד), וטענו כי "הממשלה דורסת את הכנסת". במהלך הוויכוח הסוער אף הורחק חבר הכנסת יואל חסון (קדימה) שהתעמת עם אלקין, ובעת ההצבעה עזבו במחאה כל חברי סיעת קדימה.

 

כעת תונח ההחלטה על שולחן הכנסת, ובמהלך השבועיים הקרובים יוכלו חברי כנסת להגיש הסתייגותם מההחלטה. ח"כ חסון טען לאחר האישור כי יושב ראש הוועדה "הפך את הכנסת למרכז הליכוד". לדבריו, "מה שנעשה כאן זו שערורייה חסרת תקדים. הנזק שהממשלה הזו גורמת לכנסת הוא נזק לטווח ארוך, וכל זאת משום שהרכיבו ממשלה מנופחת ונגמרו להם האנשים שיכולים להשתתף בהצבעות. ממשלה אשר פוגעת ביכולתה של הכנסת לפקח עליה היא ממשלה שכנראה יש לה מה להסתיר", טען חסון.

 

אלקין דחה את הטענות, והסביר כי מדובר בנוהג ותיק שהשתנה רק לאחרונה. "מדובר בחזרה לנוהג בן 60 שנה ששונה

 רק בסוף הכנסת הקודמת, ומי שיוצא נגדו, יוצא נגד מנהגיה של הכנסת. מוזר שמי שזועק חמס הם אותם אלה שהיו סגני שרים בכנסות קודמות", טען.

 

חברתו של חסון לסיעה, רוחמה אברהם, פנתה אמש ליושב ראש הכנסת, ח"כ ראובן ריבלין וביקשה ממנו לפעול למניעת ההחלטה. "נעשה מהלך הרסני אשר יפגע אנושות בעיקרון הפרדת הרשויות ובחוזקה של הכנסת. אני מקווה ומאמינה שפנייתי ליושב הראש הכנסת תיענה, ולכל הפחות הנושא יובא לפני אישורו הסופי לדיון ציבורי. אם לא, השלב הבא הוא שיביאו גם את נהגי סגני השרים להצביע בכנסת", אמרה אברהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלקין. לא מבין על מה המהומה
הורחק. חסון
צילום: חיים צח
אברהם. פגיעה אנושה בכנסת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים