שתף קטע נבחר

ביידן רמז ללבנונים: אל תצביעו חיזבאללה

שבועיים לפני הבחירות בלבנון, בה עשוי חיזבאללה להגדיל את כוחו, הגיע סגן נשיא ארצות-הברית לביקור בביירות. הוא אמנם אמר כי אינו תומך באף מפלגה, אך רמז: "אני קורא לאלו שחושבים לעמוד לצד מי שהורסים את השלום - להתרחק מהם"

סגן נשיא ארצות-הברית נגד חיזבאללה - ולהיפך: ג'ו ביידן רמז בצהריים (יום ו') בביירות, ערב הבחירות לפרלמנט בלבנון שלא להצביע לחיזבאללה. "אני קורא לאלו שחושבים לעמוד לצד מי שהורסים את השלום - לא לפספס את ההזדמנות הזו להתרחק מההורסים".

 

לארצות-הברית חשוב להפגין נוכחות לקראת הבחירות לפרלמנט הלבנוני שיתקיימו ב-7 ביוני, ובהן יש סיכוי גדול לחיזבאללה להגדיל את כוחו. לכן הגיע ביידן לביירות והוא האישיות האמריקנית הבכירה ביותר המגיעה ללבנון ב-26 השנים האחרונות. סגן הנשיא האמריקני אמר בביירות כי ארצו מחויבת לשאוף להשגת הסכם שלום במזרח-התיכון, שיכלול גם את לבנון.

 

לאחר שנפגש עם נשיא לבנון, מישל סולימאן, הצהיר ביידן כי אין לו כוונה לתמוך באף מפלגה בבחירות. אך אם זאת הוא הדגיש כי הסיוע של ארצות-הברית ללבנון תלוי במפלגה שתיבחר בבחירות. הוא אמר כי הגיע לביירות כדי לחזק את הריבונות של לבנון "שלא ניתן ואסור לסחור בה".

 

מנגד, בחיזבאללה תקפו את סגן הנשיא האמריקני. בכיר בארגון טען כי מדובר בהתערבות בבחירות במדינה.

 

הממשל האמריקני מדגיש את ריבונות לבנון, ושני נציגיו הבכירים

 ג'פרי פלטמן ודן שפירו, שביקרו לאחרונה פעמיים בדמשק, הדגישו עניין זה כתנאי להמשך הדיאלוג האמריקני עם סוריה.

 

בתחילת החודש קרא נשיא סוריה, בשאר אסד, כי על וושינגטון לפתוח בדיאלוג "ישיר או בלתי ישיר" עם חיזבאללה על מנת להשיג שלום במזרח התיכון. אסד הוסיף כי ארצו מוכנה לסייע בדיונים בין וושינגטון לבין הארגונים שהיא מגדירה כארגוני טרור. "אם ארצות הברית זקוקה לסיוע, אנחנו מוכנים לעזור", הוא אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביידן וסלומיאן בביירות
צילום: רויטרס
ביידן עם סניורה
צילום: AFP
מומלצים