שתף קטע נבחר

פיתוח אזורי: 105 תקנים תחת סילבן שלום

בסביבת המשנה לראש הממשלה דוחים את הטענות לבזבוז כספי ציבור וטוענים: "אפילו במשרד המדע, הכי קטן שיש, יש 150 תקנים". במסגרת הסיכום עם נתניהו, קיבל שלום לידיו את המשרד לפיתוח הנגב והגליל ועל המשרד החדש לפיתוח אזורי

משרד המשנה לראש הממשלה יעסיק ב-2011 לא פחות מ-105 עובדים בשני המשרדים הנמצאים באחריותו. לדברי גורמים בירושלים, כמות העובדים סוכמה בין שלום לבין ראש הממשלה ומשרד האוצר במשא ומתן ביניהם.

 

לדברי הגורמים, 60 מעובדיו של שלום יוקצו עוד השנה למשרד לפיתוח אזורי ו-25 יוקצו למשרד לפיתוח הנגב והגליל - שניהם באחריות המשנה לרה"מ, השר סילבן שלום. 20 עובדים נוספים יוקצו למשרד לפיתוח אזורי בשנת 2011. בנוסף, תשכור המדינה למשרד החדש קומה נוספת בבית אמות משפט בתל-אביב.

 

המשרד לפיתוח אזורי הוקם במסגרת פשרה פוליטית של הרגע האחרון בין ראש הממשלה לשלום, כדי להרחיב את תפקידו של האחרון ולמנוע קרע בינו לבין נתניהו. במסגרת הפשרה קיבל שלום גם את תואר המשנה לראש הממשלה - המאפשר לו למלא את מקומו של נתניהו בעת שזה שוהה בחו"ל - ואת המשרד לפיתוח הנגב והגליל.

 

המשרד לפיתוח אזורי היה קיים בעבר בגרסאות שונות וכיהנו בו כשרים בין היתר שמעון פרס, ציפי לבני ורוני מילוא. בתקופת פרס ולבני היו למשרד 40 תקנים. עתה, בנימוק של הרחבת שיתוף הפעולה עם מדינות ערב והפלסטינים, הוכפלה פי שניים וחצי מצבת התקנים שבידי שלום עבור שני המשרדים. 

 

לשלום ולמנכ"לו אושרו בסך הכל 20 משרות אמון ואלה ישובצו בין 105 התקנים שהוקצו. עלות הפעלתם של שני המשרדים תעמוד על 20 מיליון שקל בשנה, ורוב התקציב יופנה לשכר. במקביל, צפוי המשרד לפיתוח אזורי להתחיל בתהליך ארוך לאישור התקנים על-ידי נציבות שרות המדינה, תוך שימת דגש על-כך שרוב עובדיו יהיו עובדי מדינה ולא עובדי משרות אמון.

 

בסביבת המשנה לראש הממשלה דוחים מכל וכל טענות לבזבוז כספי ציבור. לטענתם, שני המשרדים הם הקטנים ביותר בשירות המדינה. "אפילו במשרד המדע, הכי קטן שיש, יש 150 תקנים", טענו שם. לדברי הגורמים, הצורך ב-105 תקנים נובע מהרצון להפוך את המשרדים ליעילים ולמניבי תוצאות.

 

"עד היום לא יצא לפועל שום פרויקט ובכוונת השר שלום לשנות זאת. המטרה היא להפוך את המשרד מפיקטיבי למשרד אמיתי וקבוע גם אם השר מתחלף. מדובר במשרד שייבנה בהדרגה ובניגוד לפרסומים, מדובר בחיסכון ולא בבזבוז מאחר ואין מדובר במשרות אמון אלא במשרות של עובדי ציבור מקצועיים מתוך הסגל הקיים", נמסר מלשכת שלום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלום. ממשרד פיקטיבי לקבוע
צילום: AFP
מומלצים