שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נסראללה: ישראל אחראית להאשמתנו ברצח חרירי
  בהתייחסות ראשונה לדיווח בעיתון "דר שפיגל", לפיו חיזבאללה אחראי לרצח ראש ממשלת לבנון לשעבר, אמר חסן נסראללה: "זו האשמה ישראלית. הדיווח הוא דבר מסוכן מאוד מאוד"

  מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, מתייחס לראשונה לדיווח בעיתון הגרמני "דר שפיגל", לפיו הצוות החוקר את ההתנקשות בראש ממשלת לבנון לשעבר, רפיק אל-חרירי, הגיע למסקנה שחיזבאללה אשם. "אנו מתייחסים לדיווח בדר שפיגל כהאשמה ישראלית", אמר הערב (יום ב') בנאום חגיגי במלאות תשע שנים לנסיגת צה"ל מדרום לבנון.

   

  "מה שדיווח דר שפיגל הוא דבר מסוכן מאוד מאוד, ואינו בבחינת ידיעה עיתונאית", אמר נסראללה. בלגלוג האופייני לו הוסיף מזכ"ל חיזבאללה: "העיתון דר שפיגל שייך ללובי הציוני והוא זה שמממן אותו". מוקדם יותר הכחיש שר החוץ הסורי את הפרסום, ואמר כי "מדובר בשקרים" שיש לחקור מי עומד מאחורי פרסומם.


  תומכת של נסראללה בעצרת. קראה את "דר שפיגל"? (צילום: AFP) 

   

  לדברי נסראללה, הדיווח הזה משתלב בתוכניותיהן של ארצות הברית וישראל לעורר סכסוך בין מדינות ערב לאיראן וכן סכסוך עדתי בלבנון. "בנוגע לדר שפיגל, אני אומר לכם את מה שאמרתי לפני כמה ימים: זה הנשק האחרון שנותר בתוכנית האמריקנית והישראלית שנועדה לעורר סכסוך ערבי-איראני. המלחמה האחרונה שנותרה לכמה גורמים לנהל נגד חיזבאללה לאחר מלחמת יולי (מלחמת לבנון השנייה) - מטרתה להאשים את חיזבאללה כמי שהתנקש בראש הממשלה המנוח רפיק אל-חרירי".

   

  נסראללה ציין כי אין זו הפעם הראשונה שבה מפנים עיתונים אצבע מאשימה לעבר ארגונו, "ובודים דיווחים מפוברקים מהסוג הזה. לפני מספר חודשים עשה זאת העיתון הכווייתי א-סיאסה, כשטען כי חיזבאללה התנקש באל-חרירי". לדבריו, רק ההצהרות הישראליות תאמו את הדיווח הגרמני, "אחר-כך יצא ליברמן ואמר כי בהסתמך על הדיווח בדר שפיגל יש להוציא צו מעצר נגד נסראללה, וכי אם לבנון לא תמסור אותו יש לעצור אותו בכוח. מסוכן יותר היה ברק, שאמר: 'הדברים מעידים שוב על אופיו ותפקידו של חיזבאללה. לא רק במלחמה נגדנו, אלא גם במלחמה נגד השכלתנות בלבנון'".

   

  נסראללה התייחס גם לעיתוי הפרסום ואמר: "העיתונות הישראלית הגדולה אף כתבה בכותרות הראשיות כי חיזבאללה הוא זה שהרג את אל-חרירי... יש בחירות בלבנון, וישראל וארצות הברית מפחדות מניצחונה של האופוזיציה וחושבות כיצד לשבש את הבחירות... הישראלים רוצים לגרום למלחמת אחים במדינה".

   

  הוא הזכיר את תרגיל העורף הגדול שיתקיים בשבוע הבא, ואמר כי ארגונו יהיה בכוננות. "הנשק שלנו לא ייראה בגלוי, אולם לא נעצום עין. יש אויב שמאיים על אדמתנו".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חסן נסראללה. דיווח לא עיתונאי
  צילום: רויטרס
  עצרת בביירות לזכר אל-חרירי
  צילום: AP
  מומלצים