שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אם הנרצחת הצ'כית: היא רצתה להישאר בישראל
  סילביה מולרובה בת ה-27 נרצחה לפי החשד בנסיבות דומות לאלו של דנה בנט. בשיחה עם ynet סיפרה אמה איבנה על צעירה שטיפלה במסירות בקשישים, וביקשה למסור תנחומים למשפחת בנט: "צר לי על גורלם הנורא"

  "אני ממתינה כבר שש שנים לרגע הזה ולידיעה הזו. היום הוא יום קשה מאוד בשבילי. זו ידיעה שקשה מאוד לקבל אותה" - כך אמרה היום (ג') בשיחה עם ynet איבנה מולרובה, אמה של סילביה, שהיום נחשף כי נרצחה לפי החשד בידי הרוצח הסדרתי יחיא פרחאן - בעקבות פענוח פרשת רצח הנערה דנה בנט.

   

  "קיבלתי רק הודעה קצרה, ואני מקווה לקבל עוד פרטים בערב", סיפרה מולרובה בטלפון מביתה שבצ'כיה. בתה סילביה הגיעה ארצה כבר בשנת 1999, שהתה כאן באופן לא חוקי, התגוררה ברמת הגולן ועבדה בעבודות מזדמנות. לפי הפרטים שמסרה חברתו לשעבר של החשוד ברצח, בלילה שבחודש מרס 2003 הגיע פרחאן לאסוף את סילביה.


  הבכורה מבין ארבע אחים ואחיות. מולרובה כילדה עם משפחה

   

  לטענתה, התיירת היתה שיכורה או מסוממת. הם נסעו איתה לכיוון נחל צלמון ועצרו סמוך לוואדי סלאמה, שם רצח אותה פרחאן באותה שיטה בדיוק שבה רצח את בנט:

   הוא הוציא אותה מהרכב והיכה אותה בכל חלקי גופה עד למותה - כל זאת מול עיניה של החשודה.

   

  "בזמנו, שלושה שבועות לאחר שבתי נעלמה, קראתי בעיתון על היעלמותה של דנה. אבל לא היה לי שום קשר עם בני משפחתה", אמרה מולרובה. 

   

  - אם הייתם נפגשים או מדברים בטלפון - מה היית אומרת להם?

  "הייתי אומרת להם שצר לי על הגורל הנורא. צר לי מאוד בעבורם, שאנחנו ידענו שהיא מתה במשך כל השנים הארוכות הללו, ואילו הם לא. אני רוצה להשתתף בצערם".


   

  כשנתבקשה לתאר את בתה, שהייתה בת 27 כשנרצחה, סיפרה על צעירה אחראית מאוד. "היא הבכורה מבין ארבעה אחים ואחיות.

   במקצועה היתה אחות רחמנייה - טיפלה במסירות בקשישים, ואהבה לארגן אירועים חברתיים. תמיד אהבה לעזור לזולת - בעיקר לקשישים".

   

  - מה היו הנסיבות שבהן הגיעה לישראל? 

  "היא נסעה לישראל בעקבות אחיה שביקר בישראל קודם לכן, והמליץ לה בחום לבקר גם. היא לא הכירה את ישראל קודם. היא ואחיה התלהבו מאוד מהארץ. היא רצתה להישאר עוד - והרצח קטע את התוכנית".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טיפלה במסירות בקשישים. מולרובה
  פרחאן. רצח את מולרובה באותה השיטה
  צילום: ערן יופי כהן
  מומלצים