שתף קטע נבחר

אובמה למיאנמר: שחררו את מנהיגת האופוזיציה

נשיא ארה"ב גינה את החונטה הצבאית על מעצרה של אונג סן סו צ'י וטען כי המשפט נגדה מעלה ספקות בנוגע לנכונותה של המדינה להיות "חברה אחראית בקהילה הבינלאומית"

גינוי מוושינגטון: נשיא ארצות הברית קרא הלילה (ד') לחונטה הצבאית השולטת במיאנמר (בורמה) לשחרר "באופן מיידי וללא תנאים" את מנהיגת האופוזיציה, אונג סן סו צ'י. "אני מגנה בתוקף את מאסר הבית שלה ואת מעצרה, שכבר זכו לגינוי ברחבי העולם", כתב ברק אובמה בהודעה שפירסם הבית הלבן.

 

סו צ'י בת ה-63, זוכת פרס נובל לשלום, הועמדה לדין בטענה שהפרה את תנאי מאסר הבית שבו היא נתונה בשש השנים האחרונות, לאחר שאירחה בביתה אזרח אמריקני ללא אישור. אובמה אמר כי המשפט המתנהל נגדה מעלה ספקות בנוגע לרצון של של הממשלה במיאנמר "להיות חברה אחראית בקהילה הבינלאומית".

 

משרד הפנים במיאנמר טוען כי סו צ'י התירה לאזרח האמריקני ג'ון יטאו להישאר בביתה במשך יומיים, שוחחה עימו והעניקה לו מזון ובגדים. סו צ'י טוענת כי היא ביקשה ממנו לעזוב - והוא סירב.

אתמול ביטלו השלטונות במיאנמר את הצו המורה על מעצר הבית שלה, אך היא עדיין נמצאת במעצר בבית הכלא אינסיין בינגון.

 

"מאסר הבית בוטל - אך היא עדיין במעצר. איני יודע אם לשמוח או להיות עצוב", אמר פרקליטה, בתום השימוע היומי במשפטה. אם תורשע - ייגזר עליה עונש מירבי של חמש שנות מאסר.

 

בסוף השבוע קראה מועצת הביטחון של האו"ם לחונטה לשחרר את סו צ'י, דרשה את שחרורם של העצירים הפוליטיים הרבים המוחזקים על ידי השלטונות, וקראה לחונטה לפעול ליצירת "דיאלוג אמיתי" עם האופוזיציה במדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מודאג. אובמה
צילום: CNN
צילום: איי פי
הועמדה לדין. סו צ'י
צילום: איי פי
מומלצים