שתף קטע נבחר

סוף למשבר בבית הספר לרפואת שיניים בת"א

הרישום לבית הספר לרפואת שיניים ייפתח מחדש. בית הספר יקבל הלוואה של ארבעה מיליון שקלים. ועדה משותפת תגבש תוך שלושה חודשים תוכנית התייעלות

הלחץ, ההפגנות והשביתה עשו את שלהם. בית הספר לרפואת שיניים באוניברסיטת תל-אביב חוזר לשגרה וההרשמה לשנה א' תיפתח. כך הוחלט בתום פגישה שנערכה היום (א') בין שר החינוך, גדעון סער, לבין נציגי הוועדה לתכנון ותקצוב במועצה להשכלה גבוהה ונציגי אוניברסיטת תל-אביב. בית הספר יקבל הלוואה מיוחדת של ארבעה מיליון שקלים לשנתיים הקרובות.

  

במסגרת הסיכום תוקם תוך שבוע ועדה משותפת למועצה להשכלה גבוהה והנהלת בית הספר שתגבש תוך שלושה חודשים תוכנית התייעלות והבראה ותקבע מה הסיוע שהוועדה לתכנון ותקצוב תעמיד לטובת הפעלת בית הספר בשנים הבאות. 

 

יו"ר הוועדה לתכנון ותקצוב, פרופ' שלמה גרוסמן, בירך על הסיכום: "ות"ת רואה חשיבות גדולה, מבחינה לאומית ואקדמית, לקיום של לפחות שני בתי-ספר לרפואת שיניים בישראל. לכן, ות"ת עשתה וממשיכה לעשות את כל המאמצים להמשך קיומו של בית-הספר באוניברסיטת תל-אביב תוך התייעלות וקיום תוכנית הבראה. ות"ת מתכוונת למנות ועדה לבחינת מצב בית-הספר ולימודי רפואת השיניים גורם בכיר במערכת ההשכלה הגבוהה".

 

מזה כמה חודשים מתנהל מאבק על המשך קיומו של בית הספר לרפואת שיניים בתל-אביב, בעקבות כוונת ההנהלה להפסיקו עקב גירעון תקציבי של כ-8 מיליון שקלים בשנה. הסטודנטים יצאו לשורת הפגנות סוערות בחלוקים לבנים והזהירו מפני מחסור חמור ברופאי שיניים בישראל.  המרצים אף החליטו להשבית את הלימודים מהיום למשך זמן בלתי מוגבל שיושג פתרון.

 

בחודשים האחרונים לא התקיים רישום לשנת הלימודים הבאה ובית הספר היה בסכנת סגירה בשל גרעון תקציבי. שר החינוך, גדעון סער, בירך על הפתרון: "מבחינה לאומית, חיוני שיהיה יותר מבית ספר אחד לרפואת שיניים בישראל. אני מקווה ומאמין שהוועדה תציע הסדרים שיבטיחו פתרון הסוגיה גם לטווח הארוך".

 

נציג המורים, פרופ' אריאל בן-עמר, אמר כי הם טרם ראו את ההסכמות ולכן הם ממתינים עדיין לסיכום הרשמי בין הצדדים. עם זאת, הוא הביע את שמחתו על הסיכום. "מתחילת מאבקנו שמנו לנגד עינינו את פתיחת הרישום לשנה א' כהכרח לשם הבטחת קיומו של בית הספר ללא הגבלת זמן. אנו רואים בכך הישג מבורך." עוד אמר כי המאבק לא הסתיים: "אנו נעקוב בשימת לב אחר פעולת הוועדה לבחינת מצב בית הספר ואחר מסקנותיה כדי לוודא שמטרת הוועדה היא להבטיח את עתידו של בית הספר".

 

מבית הספר לרפואת שיניים נמסר כי "מדובר בהישג שיתרום לעתודת רופאי השיניים בישראל ולאיכות בריאות השן של תושבי ישראל. בית הספר הכרחי כדי שלימודי רפואת השיניים לא יהיו נחלתם של בני עשירים בלבד".

 

יו"ר איגוד הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, גיל גולדנברג: "הצלחנו להוכיח את הנחיצות בדבר שני בתי ספר לרפואת שיניים במדינת ישראל. הבשורה החשובה ביותר היא מניעת בריחת המוחות לחו"ל, הסטודנטים יוכלו להישאר ללמוד בארץ, בשכר לימוד שפוי וברמה אקדמית נאותה, במקום לנדוד לארצות מזרח אירופה" 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הסטודנטים הפגינו באחרונה
צילום: חגי דקל
מומלצים