שתף קטע נבחר

נתניהו לח"כים בליכוד: אל תתנהלו מולי בתקשורת

ראש הממשלה כינס חברי כנסת מסיעתו כדי לדון בנושאים כלכליים, אך בפגישה עלו גם נושאים מדיניים. "מאיפה הגעתם לזה שאני מתכוון להוריד יישובים", הוא אמר. נתניהו גם ביקש שלא לצאת נגדו בתקשורת, "בואו לדבר איתי ישירות"

השיחה הכלכלית - הפכה לעימות בנושאים מדיניים: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש בצהריים (יום א') עם שמונה מחברי הכנסת של סיעת הליכוד, כדי לדון עימם בהצבעה על תקציב המדינה - אולם הישיבה הפכה במהרה לחילופי דברים לא נעימים בין ראש הממשלה ובין חברי הכנסת בנושאים מדיניים ומהותיים.

 

"אל תתנהלו מולי בתקשורת", דרש נתניהו מחברי הכנסת, שיצאו נגד הכוונה להעלות מיסים. "בואו לדבר איתי ישירות, או עם שר האוצר". בפגישה עם נתניהו השתתפו יו"ר הסיעה, ח"כ זאב אלקין וכן חברי הכנסת מירי רגב, אופיר אקוניס, כרמל שאמה, יריב לוין, דני דנון, ציפי חוטובלי וחיים כץ.

 

בשיחה עלו גם נושאים מדיניים, וראש הממשלה הפתיע, בהתייחס לדברים שאמר בשבוע שעבר בישיבת סיעת הליכוד: "אני לא יודע איך פירשתם את מה שאמרתי בישיבת הסיעה", אמר לח"כים. "פירשתם את דברי לא נכון. אני לא יודע מאיפה הגעתם לזה שאני מתכוון להוריד יישובים".

 

נתניהו הבטיח לקיים ישיבה דחופה בנושא המדיני עם חברי הכנסת של הליכוד כבר בשבוע הבא. ראש הממשלה מתח ביקורת על הח"כים שתקפו אותו בתקשורת ואמר להם, ובעיקר לח"כ מירי רגב שאמרה כי הגנה עליו: "אני מצפה מכם שלא תתקפו אותי. אם אין לך משהו טוב להגיד, אל תגידי. אני לא מצפה שתגנו על הדרך המדינית שלי".

 

רגב, שהפגינה בשוק נגד העלאת המע"מ, ניסתה להסביר: "אני לא אירגנתי הפגנות, ולא דיברתי מילה רעה נגדך. אני רוצה לשמור עליך ועל הליכוד". נתניהו ביטל את דבריה, והבהיר כי הוא מצפה לתמיכה מחברי הכנסת של הליכוד, ולא לביקורת בתקשורת.

 

בפגישה סוכם כי סיעת הליכוד תצביע בקריאה ראשונה בעד תקציב המדינה, ונתניהו הבהיר כי לא יהיה שום שינוי בהצעת התקציב בקריאה ראשונה.

 נתניהו הבטיח לח"כ כרמל שאמה כי ההתחייבויות שנתן הליכוד לחיילים משוחררים יקויימו, למרות ששר האוצר הודיע כי אין תקציב לנושא זה.

 

נתניהו זעם על חברי הכנסת של הליכוד שפועלים נגד הטלת מע"מ על פירות וירקות: "אתם מחלישים אותי מול השותפות הקואליציוניות. הם לא באים לדרוש את הורדת המע"מ, כי אתם עושים את זה. הם באים עם רשימות חדשות, כי אתם דורשים את הנושא של המע"מ. אני רוצה לשים לזה סוף. זה לא יימשך כך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו. דברו איתי
צילום: AP
רגב. לא ארגנתי הפגנות
צילום: מיכאל קרמר
מומלצים