שתף קטע נבחר

פרקליטי קצב התפטרו: זה קרב הורדות ידיים

עורכי הדין אביגדור פלדמן, ציון אמיר ואבי לביא הודיעו לבית המשפט כי לא יוכלו להמשיך לייצג את הנשיא לשעבר בשל ההחלטה לקיים דיונים מרתוניים: "נדמה כי בית המשפט סבור כי המשפט הוא קרב הורדת ידיים בין בית המשפט לסניגורים"

פרקליטיו של הנשיא לשעבר, משה קצב, מימשו הבוקר (יום ב') את איומם והגישו לבית המשפט את התפטרותם מייצוגו. עורכי הדין ציון אמיר, אביגדור פלדמן ואבי לביא, הסבירו לבית המשפט כי לא יוכלו להתמודד עם ארבעה ימי דיונים בשבוע. בין היתר ציינו כי הם מייצגים חשודים ונאשמים אחרים. ציון אמיר מייצג בימים אלו את דודו טופז. בית משפט אמור לדון בבקשה, אך הסיכויים שהוא יקבל את ההתפטרות נמוכים.

 

 

"צר לסניגורים להתפטר מתיק זה שבו השקיעו עבודה עצומה והביאו לביטול טיוטת כתב אישום חמור ובעיקר לנוכח הסיכוי המובהק לזיכוי הנאשם", כתבו הפרקליטים במכתבם לראש הרכב השופטים, השופט ג'ורג' קרא,

 והשתמשו במילותיו: "'לא למרוח' חפצים החתומים מטה, אלא לקיים הגנה ראויה ונאותה לנאשם ולעמוד בהתחייבויותיהם המקצועיות ללקוחות אחרים, ומנגד - כשאין איש החפץ בסיום מהיר של פרשה עגומה זו יותר ממרשנו".

 

עוד כותבים עורכי דינו של קצב: "לא כדי להיות מטרה לעלבונות ולהשפלות בחרנו לייצג את הנאדם, אלא כדי להעניק לו שירות מקצועי, טוב ככל יכולתנו בתיק סבוך ביותר, שגלגוליו, קשייו ומהמורותיו המשפטיות והציבוריות ידועים לכל, שהוגדר על-ידי פרקליט המדינה כ'גבולי ובעייתי'". 

 

הם מתחו ביקורת קשה על בית המשפט: "נדמה כי בית המשפט סבור, ואפילו טרם החל המשפט, כי המשפט הוא קרב הורדת ידיים בין בית המשפט לסניגורים.

 הסניגורים אינם סבורים כך. ואם כך מתנהלים הדברים בטרם עבר המשפט אפילו את התחנה הראשונה, הרי אחריתו, מי ישורנו".

 

עוד כתבו עורכי הדין כי "לאור השיח שבחר בית המשפט לנהל עם הסנגורים, אומרים הסנגורים כי משפט בזק אינו משפט הוגן, אלא 'מריחה' של משפט". הם הוסיפו כי ליועץ המשפטי לממשלה ולפרקליטיו לקח 11 חודשים רק מיום ביטול הסדר הטיעון ועד שהוחלט להגיש כתב אישום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קצב יחפש בקרוב עורכי דין?
צילום: אריק סולטן
מומלצים