שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מפקד מחוז ירושלים: לפתוח החניון בממילא בשבת

  שקט מתוח בשכונת מאה שערים, אחרי הפגנה אלימה של אלפי חרדים נגד פתיחת חניון ספרא בשבתות. מפקד משטרת מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו: "יש לפתוח חניונים בירושלים בשביל ההמונים שמגיעים בשבתות. נשב בימים הקרובים עם הנציגים כדי להרגיע את הרוחות"

  רק סמוך לשעה 22:00 (שבת) נרגעו הרוחות בשכונת מאה שערים, לאחר הפגנה אלימה שנמשכה משעות אחר-הצהריים, נגד פתיחת חניון ספרא בשבת. למרות העימות הקשה, מצהיר הערב מפקד מחוז ירושלים, ניצב אהרון פרנקו, כי "יש לפתוח חניונים בירושלים בשביל ההמונים שמגיעים בשבתות", ואומר: "ההמלצה שלנו היתה לפתוח את חניון קרתא (במתחם ממילא), ואני מקווה שעם הידברות נוכל לאפשר זאת".

   

  פרנקו סיכם את היום הקשה, ואמר כי מה שהתרחש הוא אירוע חריג: "כמעט שנתיים יש פה שקט תוך הידברות יום-יומית עם הקהילה. משטרת מחוז ירושלים התמודדה עם התפרעות אלימה של חרדים, ובמהלך היום נפצעו שישה שוטרים ועיתונאי, ונעצרו שבעה חרדים - שלושה בגירים וארבעה קטינים".  

   

  כך נראו המהומות בירושלים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  הוא סיפר כי המשטרה נערכה להפגנה המונית. "לא הערכנו - וזאת על פי סיכומים מוקדמים - שתהיה אלימה, אך מהרגע הראשון זו היתה הפגנה ברוטלית ואלימה, תוך כדי שהמפגינים מנסים לפרוץ בכוח לעירייה. השוטרים בלמו את הכניסה לבניין העירייה, והדפנו את המפגינים לתוך השכונה תוך שהם מיידים אבנים ובקבוקים לעבר השוטרים. אני מקווה שהאירועים מסתיימים כאן. כמעט שנתיים יש שקט תוך הידברות יום-יומית עם הקהילה ומה שקרה כאן זה אירוע חריג, שאני מקווה מאוד שלא יהיו עוד כמותו. אנחנו נשב בימים הקרובים עם הנציגים כדי להרגיע את הרוחות".

    

  גם כאשר הרוחות נרגעו נשארה המשטרה במקום כדי להגן על מכוניות שנוסעות בו, כדי לוודא שלא מתפתח גל נוסף של מהומות. 


  המפגינים הבעירו פחים (צילום: גיל יוחנן)

   

  בסוף השבוע פוזרו ברחבי מאה שערים פשקווילים שבהם נכתב: "היכונו למערכה על ירושלים". המונים הגיעו לכיכר השבת שלובי זרועות בקריאות "שאבעס", והמתח ניכר היטב באוויר. קומץ אנשי התעוררות הפגין מולם עם שלטים שעליהם נכתב "כאן זה לא טהרן", "אין לחרדים בושה" וגם "מרכז העיר שייך לחילונים". אחד החרדים צעק להם: "לכו לגרמניה. מה יש לכם מארץ הקודש".

   

  העימות התלהט כאשר המפגינים ניסו לפרוץ שוב ושוב לרחבת העירייה וגם לחניון, והמשטרה הדפה אותם באמצעות פרשים חזרה לשכונת מאה שערים. המפגינים כינו את השוטרים "נאצים", ירקו ויידו בקבוקים, חיתולים מטונפים, אבנים ומזון. סמוך לשעה 19:00 החלו פרשים להדוף את המפגינים חזרה לשכונת מאה שערים - אז נמשך העימות בתוך השכונה, ובמהלכו הוצתו פחי אשפה והושלכו אבנים אל שוטרים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  העימות בירושלים
  צילום: גיל יוחנן
  צילום: גיל יוחנן
  לפתוח את החניון. ניצב פרנקו
  צילום: גיל יוחנן
  פרשים הוכנסו לפעולה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים