שתף קטע נבחר

מזוז: טיבי יכול לבקר בקטאר בלי בעיה

היועץ המשפטי לממשלה דחה את בקשתו של ח"כ בן ארי לבדוק את נסיעתו של אחמד טיבי ופגישותיו עם נציגים מסוריה, לוב ותימן. זאת, משום שקטאר אינה ברשימת המדינות האסורות

היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הודיע היום (ב') לח"כ מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי) כי לאחר שבדק עם הגורמים הרלוונטיים במערכת הביטחון את יציאתו של הצפויה ח"כ אחמד טיבי לקטאר, לפי בקשתו של בן ארי, הרי ש"לא נמצא בסיס להמשך הטיפול" בעניין מבחינה משפטית.

 

בסוף מרס התקיימה ועידת מדינות ערב בדוחא בירת קטאר. טיבי נסע לוועידה, ובין היתר נפגש שם עם נציגים מסוריה ומלוב, כמו גם עם סגן ראש ממשלת תימן, עבד אל-כרים אל-איריאני. מקורביו סיפרו כי בפגישות נדון בין היתר נושא תהליך השלום במזרח התיכון והקמת ממשלת ימין בישראל.

 

לפני מספר ימים פנה בן ארי למזוז בבקשה שיורה למשטרה ולשב"כ לבדוק את הנסיעה, ואת פגישותיו של טיבי עם נציגים מובהקים של מדינות אויב. "לנגד

עיני עומד מקרהו של עזמי בשארה שניצל את מעמדו כחבר כנסת וערך ביקורים עם נציגי מדינות אויב - ביקורים שבהם מסר מידע ופעל נגד מדינת ישראל", כתב בן ארי בפנייתו למזוז.

 

בתגובה לכך, כתב היום עוזרו הבכיר של מזוז, עו"ד רז נזרי מכתב תגובה לבן ארי בו בוא כותב כי לאחר שפנייתו נבדקה מול הגורמים הרלוונטיים במערכת הביטחון לא נמצא בסיס להמשך הטיפול. הנימוק לדברי נזרי הוא שקטאר לא מצוייה ברשימת המדינות אליהן אסורה יציאת ישראלים.

 

בן ארי מסר בתגובה: "גם על המרגל בשארה היועץ המשפטי לממשלה חיפה, וראינו את התוצאות של ההגנה הזאת בדמות מעשים חמורים נגד המדינה. היועמ"ש יעשה חשבון נפש, אבל אני מעודד מהדברים שנאמרו באשר לכך שמערכת הביטחון בדקה את הנושא. הייתי ממליץ לשב"כ ולאמ"ן לעקוב בשבע עיניים אחרי אחמד טיבי ושכמותו".

 

בהכנת הידיעה השתתפה שרון רופא אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טיבי. נפגש עם האויב?
צילום: ירון ברנר
בן ארי. "בשארה לנגד עיני"
צילום: דודי ועקנין
צילום: פלאש 90
מזוז. "לא נמצא בסיס"
צילום: פלאש 90
מומלצים