שתף קטע נבחר

ישי והרבנים: לבטל את מצעד הגאווה בתל-אביב

במכתב שנשלח מטעם סגן ראש הממשלה, חברי הכנסת אורי אריאל ומנחם מוזס והרבנים הראשיים - נדרשת עיריית תל-אביב לבטל את המצעד ביום שישי. אם המצעד לא יבוטל, הם קוראים לערוך אותו במתחם סגור. ח"כ אורי אריאל אמר ל-ynet: "לא חייבים לעשות את זה בכלל לפי הבנתי"

יומיים לפני, מגיעה דרישה לביטול מצעד הגאווה בתל-אביב. עורך הדין דורון שמואלי פנה אחר-הצהריים (יום ד') מטעם סגן ראש הממשלה, השר אלי ישי, במכתב לראש הממשלה, לראש עיריית תל-אביב ולמשטרה - בדרישה לבטל את המצעד או לתחום אותו באזור מוגבל.

 

מלבד ישי חתומים על המכתב גם ח"כ אורי אריאל מהאיחוד הלאומי, ח"כ מנחם אליעזר מוזס מיהדות התורה, הרבנים הראשיים לישראל וחברים במועצת העיר תל-אביב.

 ח"כ אורי אריאל, שנבחר באחרונה לוועדה למינוי שופטים, אמר ל-ynet: "לא חייבים לעשות את זה בכלל לפי הבנתי, וגם כשעושים את זה - אפשר לעשות את זה בצורה קצת פחות מתריסה. הגיע הזמן שיתבגרו. לא חייבים ברחוב הראשי מול כולם. אני חושב שעדיף שלא היה בכלל, ואם עושים אפשר לעשות את זה בלי להכעיס את כולם".

 

במכתב מטעם ישי וחברי הכנסת, הבהירו כי אם המצעד לא יבוטל - יש לערוך אותו במתחם סגור, שהכניסה תותר אליו רק למי שלא לו 18. כמו כן, הם דורשים לאסור על הצגת תכנים מיניים במצעד.

 

במכתב, שנשלח גם ליועץ המשפטי לממשלה, למבקר המדינה, לשר לביטחון פנים, למפכ"ל המשטרה ולמפקד מחוז תל-אביב, קוראים לקיים את האירוע "במקום אחר בשולי העיר רחוק מריכוזים דתיים ומעוברים ושבים קטינים אשר יכולים להיחשף לתכנים פסולים אלו ובוודאי שלא לעשות שימוש בפארק או גן ציבורי כגון גן מאיר ועריכת 'חתונת המאה' ברחבת כיכר אתרים, מקום אליו מגיעים מכל שכבות הציבור בשעות הפנאי".

 

בחלק המיועד למשטרה נכתב: "במסגרת זו מבוקש כי משטרת ישראל, המלווה מן הסתם את המצעד, תוודא עם מארגני האירוע קודם לאירוע ובמהלכו כי התכנים שיועברו במצעד לא יהיו בעלי תכנים מיניים, תועבה, פגיעה בכבוד האשה, פורנוגרפיה בכל צורה שהיא אשר ייחשף אליה קטין אשר יעבור במקום המצעד ועל זאת עומדים בתוקף מרשיי".

 

עוד מבקשים השר ישי, חברי הכנסת והרבנים, כי על משטרת ישראל ועיריית תל-אביב לבדוק את כל המציגים באירוע, לרבות את הרקדנים והרקדניות הנמצאים על גבי המשאיות, כי הם מעל גיל 18 וכי הם לבושים ואינם מחזיקים אלמנטים, צעצועים וכלים בעלי קונוטציה מינית שלילית.

 באחריות משטרת ישראל לדאוג כי במצעד לא יפגע בכבוד האדם - בייחוד אמורים הדברים בכבוד האשה והקטין - ומלחמתנו באלימות ובניצול קטינים.

 

"ההשלמה, לכאורה, עם קיומו של 'מצעד הגאווה' כחלק מחיינו איננה מחייבת שלא נתגונן מפניה ולא נגן על אלה הזקוקים להגנה מפניה, ובמיוחד ילדים. הנגישות הקלה לתכנים מיניים במצעד חושפת ילדים להשפעות שליליות. האינטרס הציבורי הוא להגן על ילדים".

 

עורך הדין שמואלי אמר ל-ynet: "המטרה של המכתב הזה היא לצמצם את הפגיעה ברגשות הציבור. החוק אוסר לחשוף חומר פורנוגרפי בפני קטין. אנחנו לא רוצים שיהיו על המשאיות אנשים שהם מתחת לגיל 18 ושכולם יהיו לבושים ושלא יהיו כל האלמנטים של אביזרי מין. אני חושב שזה גם אינטרס של הקהילה ההומו-לסבית, שלא רוצה להיות מאופיינת בכל מה שקשור לעניין המיני".

 

יו"ר אגודת הלהט"ב, מייק האמל, אמר בתגובה: "אלי ישי חוזר על מנגינתו הקבועה ומוכיח לנו כי כל מי שאמר 'למה אתם צריכים לצעוד בירושלים, יש לכם את תל-אביב' לא ידע מה מחכה לו. אלי ישי מייצג את תרבות ההתעלמות והשחור. יקחו אלי ישי, הרבנים וחברי הכנסת הנכבדים מעט אחריות על מי שהם רואים כצאן מרעיתם ויפסיקו להתעלם מקהלם הם שהם הומואים, לסביות, ביסקסואלים וטרנסג'נדרים. זוהי החלטה פרועה שראינו את תוצאותיה במעשיו של שליסל בירושלים לפני שלוש שנים".

 

בהכנת הידיעה השתתפו טל רבינובסקי ורוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במתחם סגור? מצעד הגאווה בת"א. ארכיון
צילום: עופר עמרם
השר ישי. "יש להגן על הזקוקים להגנה"
צילום: גיל יוחנן
עו"ד שמואלי. לצמצם פגיעה ברגשות הציבור
מומלצים