שתף קטע נבחר

ביל קלינטון: שינוי דמוגרפי הביא לבחירת אובמה

בנאום בפני קהל אמריקני-ערבי, אמר הנשיא לשעבר כי שינויים דמוגרפיים, כגון התרבות המוסלמים וההינדים בארה"ב, הם שהובילו לניצחונו של ברק אובמה בבחירות האחרונות

נשיא ארצות-הברית לשעבר, ביל קלינטון, אמר הלילה (יום א') כי על האמריקנים להיות ערים לשינויים הדמוגרפיים שהובילו לניצחונו של ברק אובמה בבחירות לנשיאות.

 

בנאום שנשא בפני קהל ערבי-אמריקני, אמר בעלה של מזכירת המדינה הילרי קלינטון, שארה"ב אינה עוד מדינה שחורה-לבנה, או מדינה שנשלטת על-ידי נוצרים ומיעוט יהודי חזק, כפי שהייתה בעבר. זאת, לדבריו, בהתחשב במספר ההולך וגדל של מוסלמים, הינדים ובני דתות אחרות.

 

קלינטון אמר כי עד שנת 2050, ארה"ב כבר לא תהיה בעלת רוב של אנשים בעלי מוצא אירופי וכי בעולם שמצוי בתלות גומלין - "זהו דבר חיובי מאוד". הוא נאם בחדר הנשפים של בית מלון שבו התכנסה הוועידה השנתית הוועדה האמריקנית-ערבית נגד אפליה.

 

קלינטון שיבח את הנאום שנשא אובמה בקהיר, ואשר כוון כלפי העולם המוסלמי. הוא אמר לקהל שחשוב שהם ילחצו על המנהיגים לפתור את הסכסוך הישראלי-פלסטיני. הוא נזכר בניסיונו האישי לעשות כן ב-1993, וסיפר כיצד התקשה לשכנע אנשי עסקים אמריקנים, יהודים וערבים, להשקיע באזורים הפלסטינים בשל הטרור. 

 

"לא היה צריך יותר ממטען אחד באוטובוס או רקטה או עוד תקרית אלימה כדי שהם יחששו להפסיד את הכסף שלהם", אמר קלנטון. על רקע המאמץ האמריקני המחודש להביא לשלום במזרח התיכון, אמר קלינטון: "אני חושב שחשוב מאוד לתת לפלסטינים משהו לצפות לו". דבריו עוררו תשואות. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ביל קלינטון בנאומו הלילה
צילום: AP
מומלצים