שתף קטע נבחר

התשובה לנאום נתניהו: עשרות מאחזים בדרך

נתניהו אמר בנאומו בבר-אילן כי לא יאפשר הרחבת או הקמת יישובים, ופעילי ימין כבר הודיעו שהם שוקדים על הקמת מאחזים נוספים. "זאת התגובה הציונית ההולמת לנאום נתניהו ולנאום אובמה", אמרו

בהתנחלויות היו רבים שחשו אנחת רווחה אחרי נאומו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שלא דיבר על פינוי התנחלויות. אך הבוקר (יום ב') הודיעו פעילי ימין כי הם שוקדים על הקמתם של עשרות מאחזים חדשים ברחבי יהודה ושומרון - לאחר שנתניהו אמר כי אין לו כוונה לבנות או להרחיב יישובים.

 

לטענת פעילי הימין, "זו התגובה הציונית ההולמת לנאום נתניהו ולנאום אובמה. המטרה היא להקים מאחזים חדשים ולהרחיב את הקיימים".

  

נתניהו אמנם לא התייחס בנאומו לסוגיית המאחזים. בהקשר לבנייה בשטחים, הוא אמר: "הנושא הטריטוריאלי יידון בהסדר הקבע. עד אז אין לנו כוונה לבנות יישובים חדשים או להפקיע קרקע להרחבת ישובים קיימים. אבל יש צורך לאפשר לתושבים לחיות חיים נורמליים, לתת לאמהות ולאבות לגדל את ילדיהם כמו בכל משפחה בעולם. המתיישבים אינם אוייבי העם והם אינם אוייבי השלום".

 

הבוקר יצא מנכ"ל מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין, לוושינגטון לסבב פגישות עם גורמי ממשל אמריקנים ויהודים - על מנת להסביר את עמדתם ועל מנת להיערך למאבק על נושא ההתיישבות ונגד המדינה הפלסטינית.

 ולרשטיין, אמר אמש כמה דקות לאחר תום הנאום: "ירד עול גדול מהלב. אני גאה ברמה הציונית הגבוהה שראש הממשלה הפגין. לא הוזכר פינוי של יישוב או הקפאה של התנחלות. אני מקווה שהדבר יאפשר את המשך ההתיישבות".

 

עם זאת, במועצת יש"ע הבהירו אמש כי הם "מצרים על הסכמתו של ראש הממשלה להקמתה של מדינה פלסטינית מפורזת. מי כמו נתניהו המסביר זאת שנים רבות, יודע שמדינה פלסטינית, גם אם תהיה מפורזת - תהפוך בהכרח למדינה חמושה ומאיימת על עצם קיומה של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאחז ביהודה ושומרון. יוקמו עוד?
צילום: AFP
מומלצים