שתף קטע נבחר

השר אהרונוביץ' לסוכן מלוכלך: "ערבוש אמיתי"

השר לביטחון פנים סייר בתחנה המרכזית בת"א ונפגש עם סוכני משטרה. אחד מהם לבש בגדים מלוכלכים, והשר אמר: "אתה נראה כמו ערבוש אמיתי". אהרונוביץ': התבטאות זו אינה משקפת את תפיסת עולמי, אני מתנצל

פליטת הפה החריגה של השר מעלה ניחוח רע מאוד. השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ', סייר היום (ג') במתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב כדי לעמוד מקרוב על הבעיות במתחם ודרכי ההתמודדות של משטרת מרחב יפתח עם תופעות פשיעה מקומיות. במהלך הסיור התבטא השר בצורה לא ממלכתית במיוחד. אהרונוביץ מסר בתגובה: לא התכוונתי לפגוע.

 

התקרית אירעה בשעה שאהרונוביץ' ערך את הסיור בלווית מפקד מרחב יפתח, ניצב משנה משה (צ'יקו) אדרי. השר נפגש עם סוכנים סמויים שמפעילה המשטרה באזור. אחד הסוכנים התנצל על כך שהוא "קצת מלוכלך" ובתגובה אמר השר: "מה מלוכלך? אתה נראה כמו ערבוש אמיתי".  


השר מסייר בתחנה המרכזית

 

התקרית בתחנה המרכזית לא העיבה על הביקור, שנמשך בפגישות ודיונים עם שוטרים. מלשכת השר לביטחון פנים נמסר כי "במהלך סיור נפגש השר עם שוטר בבגדים מלוכלכים וברגע של בדיחות הדעת, הלצה ושימוש בסלנג אמר איזו מילה ללא כל כוונה לפגוע באדם. אם נפגע אדם זה או אחר - לא זו הייתה כוונתו".

 

כעבור שעות ארוכות, אחרי שההתבטאות פורסמה בכלי התקשורת, פרסם השר אהרונוביץ' הודעה בשמו, שבה הוא ביקש "להביע את התנצלותו הכנה בעקבות התבטאות שאמר במהלך סיור מקצועי במחוז תל אביב. התבטאות זו אינה משקפת את תפיסת עולמי ואני מבקש להתנצל בפני כל מי שנפגע", אמר.

 

לפני הסיור בתחנת המרכזית ביקר אהרונוביץ' במשטרת מחוז תל אביב, שם הוא נפגש עם סגל הפיקוד הכללי של המשטרה והאזין לסקירה שקיבל על מאפייני המחוז. בנוסף, התקיימה פגישה עם מפקד היחידה, ניצב משנה שלומי מיכאל ומפקדי המפלגים, בימ"ר במהלכה הוצגו בפני השר הישגי היחידה.

 

ח"כ אחמד טיבי (רע"ם-תע"ל) הגיב בזעם על הדברים:

"הפה המלוכלך של אהרונוביץ' מדיף ריח של ביב שופכין שבגרמנית היה נשמע יותר אותנטי. קצין שאמר דבר דומה הודח לאלתר. כל יום שהוא נשאר בתפקיד הוא אות קין על מצחה של ישראל שהופכת להיות מדינה יהודית, ליברמנית וגזענית".

 

טיבי הוסיף, כי "ישראל ביתנו, המפלגה הפשיסטית היהודית, הפכה להיות מפלגת השלטון הגזענית ביותר בעולם. מפלגתו של היידר תישמח לשכור את שירותיו של אהרונוביץ' כיועץ. אני מרגיש בוז עמוק לכל מה שהוא מייצג". ח"כ ג'מאל זחאלקה אמר: "השר אהרונוביץ' נשמע כמו גזען אמיתי. דבריו מעלים את המניות שלו בישראל ביתנו ומעידים על הממשלה שהוא מייצג ועל המשטרה שהוא מופקד עליה. זו אינה פליטת פה, אלא מדיניותה הרשמית של המשטרה ושל העומד בראשה".

 

בהכנת הידיעה השתתפו אמנון מרנדה ורועי נחמיאס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אהרונוביץ' עם השוטרים, היום
מומלצים