שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  הנסיכים וויליאם והארי: אנו רוצים להילחם בחזית

  נכדיה של מלכת בריטניה זכו לשרת ביחד בבית ספר צבאי להטסת מסוקים. בשיחה משותפת עם עיתונאים מהעולם הם דיברו בהתלהבות על רצונם להוכיח את עצמם בשדה הקרב

  הנסיכים הבריטים וויליאם והארי דיברו היום (ה') בהתלהבות על רצונם לשרת את ארצם בצבא של הוד מעלתה, סבתם אליזבת השנייה. הבוגר מבין השניים אף רמז על רצונו ללכת בעקבות אחיו הצעיר, ולהילחם בחזית.

   

  "אני עדיין מקווה שיש סיכוי לכך", אמר וויליאם. בשל היותו השני בתור לכתר המלוכה הבריטי, אחרי אביו צ'ארלס, קטן הסיכוי שמפקדי הצבא יסכימו להעמיד את חייו בסיכון, כפי שעשו במשך זמן מה עם הארי. האחרון שירת באפגניסטן במשך עשרה שבועות, עד שהדבר נחשף ואז הושב מיד לארצו.

   

  וויליאם, שבימים אלה משתתף בקורס טייסי חיפוש והצלה, אמר לעיתונאים: "אני חושב שכמנהיג העתידי של הכוחות המזוינים, חשוב מאוד שלפחות תהיה לי הזדמנות לרכוש אמינות ולעשות את התפקיד שאליו התגייסתי באופן הטוב ביותר. זה כל מה שאני רוצה לעשות".


  הנסיכים וויליאם והארי בבית הספר להטסת מסוקים (צילום: AP)

   

  "משימת החיפוש וההצלה היא שונה, כמובן, מלהילחם באפגניסטן - אך זו עדיין משימה חשובה", הדגיש וויליאם. הנסיך הארי, בן 24, הנודע גם כסגן הארי מוויילס, משתתף אף הוא בתוכנית האימונים שאותה השלים אחיו בן ה-26. הארי אמר כי "להגיע שוב לאפגניסטן יהיה נהדר, והסיכוי הטוב ביותר בשבילי יהיה לעשות זאת בתוך מסוק".

   

  רס"ן זוג זווגינצוב, המפקד על בית הספר להטסת

  מסוקים בשובורי שבמערב אנגליה, סירב לומר איזה תפקיד ימלא בסופו של דבר הנסיך הצעיר. הארי, שמפקדיו לא הסכימו לשלוח אותו לעיראק בטענה כי היא מסוכנת מדי עבורו, שירת באפגניסטן בשנה שעברה בשדה הקרב כבקר טיסה. כעת הוצב בבסיס האימונים ומוכשר בהטסת מסוקי אפאצ'י, לינקס וגאזל.

   

  "שנינו פשוט עושים את חלקנו, מנסים להפוך לטייסי מסוקים", אמר הארי. "אנחנו נהנים מאוד. כן, זו עבודה קשה, אך הכל הוא עבודה קשה". אחיו הבכור, וויליאם, התלוצץ קצת על חשבונו, כשנשאל איך זה לחיות שוב בחיקו: "בהתחשב בזה שאני מבשל ומאכיל אותו כמעט כל יום, הוא מתקדם די בסדר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוצה להגיע לחזית. וויליאם
  צילום: AP
  מתגעגע לאפגניסטן. הארי
  צילום: AP
  מומלצים