שתף קטע נבחר

קריית אונו: בהלת שפעת? חצי מהתלמידים נעדרו

משרד החינוך אישר כי רק 50% מהתלמידים בבית-הספר רימונים בקריית-אונו, שחמישה מתלמידיו לקו בשפעת החזירים, הגיעו ללימודים. תלמידה: אני מפחדת ללכת לבית-הספר. משרד החינוך מרגיע: פועלים לפי הנחיות משרד הבריאות

פאניקה מיותרת של הורים מודאגים? לבית-הספר "רימונים" בקריית-אונו, שם חלו לפחות חמישה תלמידים בכיתה ב' בשפעת החזירים, הגיעו היום (א') ללימודים רק כ-200 תלמידים מתוך ה-400 הלומדים בבית הספר. כך עולה מנתוני משרד החינוך.

 

הורים בבית הספר, בו לומדים גם ילדים שייתכן שלקו במחלה ועדיין לא קיבלו תשובה סופית האם נדבקו בנגיף, הוציאו את ילדיהם מהמוסד במהלך היום. עדי, תלמידה בכיתה ג', סיפרה ל-ynet: "קרובת משפחה של אחד התלמידים הגיעה חולה מארצות-הברית. היא הדביקה את הבן שלה, שהדביק תלמידים מבית-הספר. אני מפחדת ללכת לבית-הספר, כי זה בדיוק קרה ליד הכיתות שלנו. בתחילת היום הגיעו ללימודים 20 ילדים ובהמשך היום נותרנו רק שבעה. המורות אמרו שילמדו את מי שנמצא". 

 

ענבל, אם לתלמידים הלומדים בחטיבה הצעירה בבית-הספר, הוסיפה: "אני לא מבינה על מה הפאניקה, אפשר להידבק בכל מקום ולא רק בבית הספר. אנחנו דאגנו שכל ההורים בחטיבה הצעירה ישלחו את הילדים לבית-הספר. עיקר ההיסטריה של ההורים נובעת מחוסר ידע. אני מקווה שהסיפור הזה ייגמר ונחזור מהר לשיגרה".

 

מנהלת בית הספר, מאירה ליקורמן, שלחה אמש מכתב להורי התלמידים, בו נכתב כי הלימודים מתקיימים כסדרם. "לפי המלצת הרופאה המחוזית של משרד הבריאות, יש להפנות לבדיקת רופא את כל מי שסובל מסימנים של שפעת. על פי הנחיית משרד הבריאות, בידיעת מפקחת בית-הספר ומנהלת אגף החינוך בעירייה, בית-הספר יוסיף להתנהל כרגיל".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "במקרים של מחלות מדבקות, פועל המשרד בכפוף להנחיות משרד הבריאות, לרבות במקרה של שפעת החזירים. בתוך כך, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, במקרה בו מאותר תלמיד כחולה בשפעת החזירים, הטיפול נעשה אל מול הרופא המטפל, כאשר הלימודים ממשיכים להתקיים באותה מתכונת.

התלמיד החולה מחויב לשהות בביתו עד אשר יחלים באופן מלא, כאשר בתום המחלה הוא מחויב להצטייד באישור מטעם הרופא, המתיר לו לשוב אל ספסל הלימודים".

 

עוד נמסר כי "במקביל, מחויבים בתי הספר להקפיד על תנאי היגיינה כדי למנוע הידבקות בקרב התלמידים האחרים. כמו כן, הנחתה המפקחת על תחום הבריאות במשרד החינוך את צוותי בתי הספר, כיצד לנהוג במקרים של מחלות עונתיות מדבקות, וכיצד למנוע הידבקויות. בהתייחס לבית-הספר רימונים, יצויין כי בית-הספר ממשיך לפעול במתכונת רגילה, צוות המורות ויועצת בית הספר יקיימו שיחות ופעילות עם התלמידים בכיתות אודות הנושא. כמו כן, מורות בית הספר תעמודנה בקשר עם התלמידים החולים, במהלך הימים הקרובים".

 

ד"ר איתמר גרוטו, ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, אמר: "יש לאחרונה מספר דיווחים על תחלואה בבתי-ספר ועל ילדים חולים בגנים. זה די צפוי, לאור מה שאנחנו יודעים על התפשטות מחלה מהסוג הזה. ההורים והילדים מאוד מוטרדים, כי כשהתחיל האירוע היתה דרמה סביב הופעת שפעת חדשה. היום אנחנו יודעים שמדובר באירוע לא חמור, אחים של ילדים חולים יכולים להמשיך וללכת לבתי ספר. על ילד עם סימני מחלה לפנות לרופא המטפל כמו בשפעת רגילה".

 

בהכנת הידיעה השתתפה מיטל יסעור בית-אור
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מארצות-הברית לקריית-אונו דרך נתב"ג
צילום: AP
מומלצים