שתף קטע נבחר

מכה לפרקליטות: תיאלץ להעביר חומר לאולמרט

למרות התנגדות הפרקליטות הורה בית משפט המחוזי בירושלים להעביר לידי פרקליטי ראש הממשלה לשעבר רשומות של שיחות מסוימות, שערכה הפרקליטות עם עורכי דינו של משה טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף". אולמרט יקבל גם חומר נוסף

הישג לעורכי דינו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת "מעטפות הכסף": בית המשפט המחוזי בירושלים החליט היום (א') כי תרשומות השיחה שאותן ביקשה הפרקליטות שלא להעביר לידי פרקליטי אולמרט - כיוון שאינן מוגדרות כחומר חקירה בפרשת משה טלנסקי - יועברו לידי פרקליטי ראש הממשלה לשעבר.

 

בעקבות החלטת בית המשפט, העבירה הפרקליטות את התרשומות הרלוונטיות לפרקליטי אולמרט. עדותו של טלנסקי צפויה להימשך ביום ראשון הבא.

  

לפני כשבוע ביקשה הפרקליטות מבית המשפט שלא להעביר לידי אולמרט רשומות של שיחות מסוימות,

שערכה עם פרקליטיו של העד המרכזי בפרשת "מעטפות הכסף". המדינה נתבקשה להעביר לידי ראש הממשלה לשעבר את חומר החקירה - אך בבקשה כתבה כי אותן שיחות שניהלה עם עורכי דינו של טלנסקי לא נופלות תחת הגדרה זו.

 

אחת הדוגמאות המופיעות בבקשה היא של שיחה, שבמהלכה הביעה הפרקליטות את ספקותיה באשר לאמיתות חלק מהדברים שאמר טלנסקי בדבריו למשטרה. תרשומת נוספת היא שיחה שקיימה הפרקליטות עם עורך דינו של העד, ז'אק חן, בה הודיעו לו כי בכוונתם לפנות לבית המשפט ולמסור את דבר החלטתו של טלנסקי שלא להתייצב להשלמת עדותו.

 

עוד טען נציג הפרקליטות, עו"ד אורי קורב, כי הפרקליטות סבורה שתרשומות אלה אינן משקפות פעולות חקירה - והגדרתן כחומר חקירה עלולה לפגוע בשגרת העבודה שבין נציגי הפרקליטות לבאי כוחם של חשודים ונאשמים.

 

בעקבות הבקשה העבירו פרקליטי אולמרט תגובה לבית המשפט, בה ביקרו בחריפות את בקשת הפרקליטות. בתגובה נכתב כי "בקשת הפרקליטות איננה ראויה וזאת בלשון זהירה וממעטת" וכי על הפרקליטות להעביר את כל המסמכים והתרשומות שהיו בינה לבין פרקליטי טלנסקי.

 

באשר לתרשומת נוספת, קבע בית המשפט שיש להעביר אותה ברוב דעות של נשיאת בית המשפט המחוזי מוסיה ארד והשופט משה סובל, כאשר השופט יעקב צבן קבע כי תרשומת זו איננה מהווה חומר חקירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. יקבל את החומר
צילום: רויטרס
טלנסקי. העד המרכזי ב"מעטפות הכסף"
צילום: דודי ועקנין
מומלצים