שתף קטע נבחר

היגור ערבי עם הומו?

האיום של קיצוני הימין לצעוד ברחובות הערים הערביות במחאה על מצעד הגאווה, עוד יכול להביא לברית נדירה בין דפוקי העולם

בואו נודה: זה מתחיל להיות קצת מטורלל - כל העסק של הימין הציוני במדינת היהודים. מרזל ודומיו הכריזו כי בתגובה למצעד הגאווה בירושלים, הם יצעדו בערים ובכפרים ערביים. בחזקת: תוקעים לנו הומו בירושלים, נתקע להם כהניסט בסכנין. אפילו היגיון יש: הומואים וערבים הם אותו זבל.

 

אני כבר מדמיין את ההמשך:

מורידים מאחז בשטחים הכבושים - מורידים עין לערבי הראשון שפוגשים בתחנה המרכזית;

ביבי הולך לחדש מו"מ-שמום עם אבו מאזן - נחדש את מסורת השירה בציבור שהחל השר לביטחון פנים, השם ייקום גזענותו: "ערבוש יא ערבוש/ מתחשק לך עוד כיבוש?";

מתכופפים אל מול נאום אובמה הסורר - הבה נכופף כמה עוכרי ישראל לפאתי נצרת.

 

ואני תוהה: אפשר להיות אנוכי ולבקש מהח"כ בן ארי שיצעיד את מצעדי הנקמה בסביון ובקיסריה? באמת, מה רע? למה סכנין צריכה לשלם את עול "יום הגאווה הירושלמי", בזמן שהערבים לא כל כך מתים על מצעדי גאווה בעצמם? גם הערבים המדוכאים שמשתמשים ברטוריקה של זכויות האדם אינם יודעים להשתמש בה כשהיא מתעמתת איתם במאבקים פנים חברתיים; זכויות הומואים ונשים? הצחקתם את הבקלאווה בשמן בלדי.

 

אני חושש שמרוב כעס של הערבים על עונש בעוון החטא שמצדיק סקילה, בסוף נארגן מצעדי מחאה עם תספורות אובמה וחסן נסראללה, על כל מרזל ובן ארי שצועדים בגאווה ציונית בשביל-ביוב זניח שמקיף את הכפר הערבי תחת שמירה של 7,000 שוטרים.

 

זאת ועוד: אפשר לחיות עם המצעדים המגוחכים של הימין הישראלי, אבל מה נעשה עם כל האהבה הקווירית שתשטוף את רחובות נצרת ואום אל-פחם כאות הזדהות שבהכרח תבוא? דומני שזאת הקונספירציה הכי מוצלחת של התנועה הציונית נגד הערבים מאז איוב קרא. אין עלבון שהוא קשה יותר: הכהנסטים יפלשו לתוך ערינו וכפרינו, לא בגלל שריפת תעודות הזהות הישראליות, קריאות "מוות ליהודים" במשחקי סכנין, יריקה על דגל המדינה, כפירה ביהדותה, סקילת טיול ג'יפים בגליל, התור הארוך-מדי אצל אבו דוחול; הם יפלשו בגלל מצעד על זכויות אדם! "מה לנו ולפאות הוורודות?" יזדעק נציג-המגזר-התורן-באולפן, ואנחנו נואשם בנוסף לכל, בפרמיטיביות ובחוסר הבנה בסיסי לזכויות האדם והשונים ("שונים" זה בסדר?).

 

אבל מעז אפשר בהחלט לחלוב מתוק, ואולי זאת באמת הזדמנות פז לכרות ברית בין "הבית הפתוח" לבין ועדת המעקב העליונה לענייני האזרחים הערבים בישראל. יחד ננסח סיסמאות על עתיד ורוד ומאבק חסר פשרות בעודף שערות. זה בהחלט יכול להיות מרנין ורענן, ברית של דפוקים ומנודים.

 

זאת שעתם היפה של הדחויים, ואין מתאימים יותר מהכהנסטים והשר לביטחון הפנים כדי לאחד ביננו: דפוקי העולם התאחדו. יחד נצעד עם דגל פלסטין ודגל הקהילה אל עבר הים הגדול המזרח תיכוני.

 

עלא חליחל, עיתונאי וסופר

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים