שתף קטע נבחר

ג'וק בצלחת סגר את מזנון הכנסת

דווקא בעת סעודה של אנשי ש"ס קפץ השרץ - וגנז את תעודת הכשרות. אבל אל תדאגו לבטן של הנבחרים

המזנונים הבשריים של הכנסת נסגרו היום (ג') עד להודעה חדשה, בעקבות חרק שמצא את דרכו לצלחת של אחד מהסועדים. הסועד שבצלחת שלו נמצא החרק סיפר: "ראיתי פתאום ג'וק בצלחת. זו הרגשה מאוד גרועה. זה לא קרה לי באף מקום בעולם". 

 

הארוחה שתיזכר לרעה התקיימה אתמול. "אני כמעט אף פעם לא אוכל במזנון הכנסת", סיפר הסועד המזועזע. "אחד משרי ש"ס הזמין אותי לארוחת צהריים ובאתי. ישבנו שם חבר הכנסת יצחק וקנין, סגן שר האוצר יצחק כהן ועוד כמה". בשלב מסוים הבחין בחרק בצלחת האוכל - והתחלחל.

 

ח"כ וקנין סיפר על התקרית. "ישבתי עם האדם שאצלו נמצא הג'וק. הוא העיר את תשומת לבנו לכך. ראיתי את הג'וק, הוא לא היה חי, הוא היה מבושל. זה גרוע מאוד. יש פה גם בעיה הלכתית, מדובר בעניין של חרקים ושרצים ושקצים. קראתי למשגיחי הכשרות שיראו את זה. לפני כמה שנים גם אצלי נמצא ג'וק בצלחת. מצאתי אותו אז שלם, מבושל".


הח"כים לא יישארו רעבים. המזנון החלבי בכנסת (צילום ארכיון: דן בלילטי) 

 

לטענת אחד מבעלי המזנון,

"בעקבות ויכוח שהתעורר אחרי מציאת החרק בצלחת של אחד הסועדים, משגיח הכשרות החליט להסיר את הכשרות ולכן בשלב זה המזנונים נסגרו". למרות סגירת המזנונים הבשריים, אין חשש שחברי הכנסת יישארו רעבים - במשכן פועל המזנון החלבי שנותר פתוח לפי שעה, אך אינו ערוך לקליטת סועדים רבים. מהכנסת נמסר: "המטבח הבשרי נסגר עד תחילת השבוע הבא, לצורך עבודות הדברה".

 

אין זו הפעם הראשונה שבה נסגר מזנון הכנסת בעקבות בעיות סניטריות. לפני כשנתיים נסגר המזנון לאחר שספקים חיצוניים סיפקו מזון גולמי אשר היה נגוע לפי החשד בחיידק הליסטריה. זמן קצר לאחר מכן תועד בווידאו חתול משוטט בכיור המזנון החלבי בכנסת, ערב פתיחת המזנון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ וקנין. "גרוע מאוד"
צילום: דודי ועקנין
צילום: AP
ג'וק שאינו מבושל. ארכיון
צילום: AP
מומלצים