שתף קטע נבחר

סכנה: מנהל בית הספר מכר אישורים לטכנאי גז

דוד תורן, מנהל בית-הספר הארצי למקצועות גז, מואשם שחתם על אישורי ותק בלי שתלמידים עברו הסמכה כחוק, וגם תיווך בין טכנאים לתלמידים תמורת כסף. פרקליטו: ההר הוליד עכבר

מי מתקין ובוחן את בלוני הגז שלכם בבית? לפי החוק, נדרשים טכנאי הגז לעבור הסמכה ולצבור ותק בתחום לפני שהם מקבלים תעודה ומתחילים לעבוד עצמאית - אך כתב אישום תקדימי שהוגש היום (ד') נגד דוד תורן, מנהל בית הספר הארצי למקצועות הגז, מעלה לטענת המשטרה חששות ל"קיצורי דרך" וסכנה ממשית לשלום הציבור.

 

יחידת התביעות של "להב 433" הגישה את האישום הכולל שישה סעיפים של קשירת קשר לביצוע פשע וזיוף בנסיבות מחמירות. מהחקירה שהתנהלה ביחידה הכלכלית, עלה כי תורן, שהוא גם בעליו של בית הספר, העביר קורסים לעשרות תלמידים אשר לא היה ברשותם אישור ותק על עבודתם בתחום הגז.

 

על פי כתב האישום, תורן חתם על אישורי הוותק לתלמידיו למרות שידע שלא עברו הסמכה על פי חוק - ובמקביל תיווך בתמורה לכסף בין תלמידיו לטכנאי גז אחרים, אשר חתמו על אישורי ותק מזויפים. במהלך חודשים ארוכים נוהלה חקירה סמויה, שחשפה עשרות אישורי ותק פיקטיביים ואסורים.

 

לטענת המשטרה, כפועל יוצא מהתנהלותו של הנאשם ניגשו תלמידים לבחינת קבלת רישיון מתקיני גז מבלי שעברו הסמכה כלשהי, ובלי שהוכשרו כראוי. במשטרה טענו כי עצם פעילותו של הנאשם סיכנה את הציבור בכך שטכנאים שאין להם את הידע, היו מתקינים אביזרי גז וסיכנו את הצרכנים בדליפות.

 

במשטרה הגיעו לסיכום עם בא כוחו של החשוד, עו"ד ערן צלניקר, כי במהלך משפטו תורן לא ינהל את בית הספר - אך יותר לו להרצות בענייני גז במקומות שונים. "החשדות שיוחסו למרשי מלכתחילה היו כבדים יותר ולא הגיעו לידי כתב אישום" אמר עורך הדין. "בסופו של דבר כתב האישום הוא מינורי והוכיח שההר הוליד עכבר. ההגבלה היחידה על מרשי היא שלא ינהל את בית הספר בשלב זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
סיכנו את הצרכנים בדליפות
צילום: צביקה טישלר
מומלצים