שתף קטע נבחר

נועם שליט: אין לי אמון במערכת

אביו של החייל החטוף דיבר במלאות שלוש שנים לנפילתו בשבי, ואמר: משאלתנו היא שלא נגיע לשנה הרביעית. הרמטכ"ל: "אין יום בו דמותו של גלעד והרצון להשיבו אינם מלווים אותי"

במלאות שלוש שנים לנפילתו בשבי, אמר הערב (יום ד') אביו של החייל החטוף, כי "המשאלה של כל עם ישראל ושלנו היא שלא נגיע לשנה הרביעית. אני מאמין שיש קונצנזוס על העניין הזה". לדבריו, אין לו אמון במערכת. "יש לי אמון רק בפעילות שלנו ובמאמצים שלנו. רק כשהדברים יתורגמו למעשים יהיה אפשר לדבר על אמון במערכת", אמר.

 

נועם שליט דיבר בפתיחת תערוכת כרזות שעיצבו אמנים ישראלים לציון שלוש שנים לחטיפה. "כולנו מקווים שזו הפעם האחרונה שאנחנו נפגשים בנסיבות כאלה ושהפעם הבאה תהיה בנסיבות שמחות בהרבה", אמר באירוע שהתקיים בגלריית הקצה בנהריה.

 

לדבריו, בכל פעם שהתקיים אירוע לציון נפילת גלעד בשבי, "האמנו שהסיוט כבר נגמר ושלא ניפגש שוב. כולנו מקווים ומתפללים שזו באמת הפעם האחרונה. אנו מקווים שבפעם הבאה שנתכנס זה יהיה בנסיבות הרבה יותר משמחות".


אביבה שליט הערב בתערוכה (צילום: גיל נחושתן)

 

אמנית המשתתפת בתערוכה, רחל רוגל מרחובות, אמרה ל-ynet: "אמנים בדרך כלל רוצים שתערוכה שלהם תישאר לאורך זמן. הפעם כולם מוכנים בלב שלם שיסירו אותם מהקירות כבר מחר, העיקר שגלעד יחזור הביתה".

 

"מתפלל שנראה את גלעד בקרוב"

גם הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, התייחס לחטיפה. בנאום בטקס סיום בה"ד 1, אמר אשכנזי כי "מחר ימלאו שלוש שנים לחטיפתו של גלעד שליט. כמפקדו של צה"ל, אומר לכם שאין יום בו דמותו של גלעד והרצון להשיבו אינם מלווים אותי".

 

לדבריו, "גם היום אנו פועלים במישורים שונים ורבים, כדי להביא לשחרורו. זוהי חובתנו ומחויבותנו העליונה לחייל שנשלח מטעמנו למערכה ואנו נמשיך ונפעל בסוגיה הזו עד להשלמת המשימה. אני נושא תפילה שלא ירחק היום בו נזכה לראות את גלעד שוב עמנו, בריא ושלם".

 

העיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט"

דיווח מוקדם יותר כי ביקורו בישראל של הגנרל המצרי מוחמד איבראהים נכלל במסגרת מאמץ חסר תקדים שמובילה מצרים - כפי שנחשף ב-ynet - בניסיון להביא לסיכום על רגיעה ועסקת חילופי אסירים בין ישראל לחמאס ויתר הפלגים הפלסטיניים.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מבקש להנמיך פרופיל בנושא, אך הבהיר אתמול: "נתתי הנחייה לעשות מאמץ משולב של כל זרועות הממשל הישראלי (...) אני לא חושב שזה יסייע כרגע לדבר על התנאים והכללים לשחרורו של גלעד. לעשות את זה בפירוש לא יהיה נכון".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט. מחכה לבן
צילום: גיל נחושתן
מומלצים