שתף קטע נבחר

ולרשטיין: מוכן לפנות מאחזים מקרקעות פרטיות

מנכ"ל מועצת יש"ע פירסם מאמר שבו הציג עמדת מרוככת במעט בנושא שבמחלוקת, אך הבהיר: "מי שבראש האג'נדה הפוליטית שלו נמצאת מחיקת ההתיישבות ביהודה ושומרון – איתו לא נשתף פעולה"

"אם יימצא מאחז שהקרקע שעליו הוא נבנה אכן פרטית, ושייכת למישהו - ולא ניתן להסדירה או לקנותה - נהיה מוכנים לשלם את המחיר הכואב ולהעתיקו לאתר קבע במקום סמוך". כך כתב מנכ"ל מועצת יש"ע, פנחס ולרשטיין, במאמר שפורסם בעיתון המועצה האזורית מטה בנימין.

 

ולרשטיין סייג את עמדתו בכך שיהיה מוכן לוותר בנושא  "אך ורק בתנאי שתוסר הגזירה על הקפאת היישובים בפועל".

לדבריו, "מי שבראש האג'נדה הפוליטית שלו נמצאת מחיקת ההתיישבות הציונית ביהודה ושומרון – והוא רק מאמץ לו טרמינולוגיה חוקית להתקשט בה – איתו לא נשתף פעולה".

  

במאמר שפורסם תחת הכותרת "מי כאן ראש הממשלה" התייחס ולרשטיין גם לנאום בר אילן של ראש הממשלה: "נאומו של נתניהו הוכיח שלא לכל תכתיביו של נשיא ארה"ב הוא מוכרח להיכנע, אבל דבריו טומנים בחובם סכנה לא קטנה, ועדיין בשטח שלטונו כנוע לתכתיביהם של חיים רמון והפרקליטות".

 

"נאום נתניהו החזיר מעט שפיות לתמונת המציאות שהצטיירה אחרי נאום אובמה", נטען במאמר. "חשובה לא פחות מכך היא העובדה שאופציית פיתוח היישובים נותרה פתוחה. בכך לא התקפל נתניהו בפני הלחץ האמריקני". ולרשטיין מאשים כי תביעתה של ארה"ב בנושא היא בבחינת "תשלום ליטרת הבשר של ברק חוסיין אובמה לעולם המוסלמי שאליו הוא נושא כעת עיניים".

  

"מצבנו תחת מכבש הלחץ האמריקני אינו מזהיר, אבל אני מעריך שנתניהו ירצה להגיע להסדר",

הוסיף ולרשטיין. "אם אכן בכוונת נתניהו לאפשר התפתחות ביישובים, והוא יחפוץ להוריד את סוגיית ה'מאחזים הלא חוקיים' סוף סוף מסדר היום על ידי הסדרתם, אני מוכן ללכת איתו יד ביד, אך מתוך בדיקה עניינית ולא מתוך ראייה פוליטית".

 

בסיכום דבריו נראה כי מנכ"ל מועצת יש"ע מנסה לרכך את הלבבות לקראת פשרות אפשריות בסוגית המאחזים: "הסכם מאחזים חדש אולי ידרוש מאיתנו מחיר מסויים, אולי אפילו כואב וקשה, אבל יאפשר לנו סוף סוף לתת חותמת חוקית למרבית המאחזים, וסוף סוף לבנות בהם ולהוציא אותם מהקפאון". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ולרשטיין. מוכן להעתיק מאחזים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים