שתף קטע נבחר

השרים אישרו: תקצוב מוגדל לחלק מהחינוך החרדי

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק הקובע כי מוסדות החינוך העצמאים של יהדות התורה ומעיין החינוך התורני של ש"ס יקבלו תיקצוב נוסף מהרשויות המקומיות

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') את הצעת החוק של חבר הכנסת משה גפני בנושא תיקצוב נוסף למוסדות חינוך חרדים.

 

על פי הצעת החוק שהוגשה על ידי גפני המכהן כיו"ר ועדת הכספים, וחברי הכנסת מנחם מוזס ואורי מקלב מיהדות התורה - מוסדות החינוך העצמאים של יהדות התורה ומעיין החינוך התורני של ש"ס יקבלו תיקצוב נוסף מהרשויות המקומיות, במסגרת הסיוע הניתן למוסדות מוכרים שאינם רשמיים.

 

על פי הצעת החוק החדשה, עמותות החרדים יזכו לתיקצוב של 100% משעות הלימוד בעוד שעל פי "חוק נהרי" המחייב רשויות מקומיות לתקצב מוסדות חרדים וחילונים המוגדרים כמוכרים שאינם רשמיים - הם זכו רק בתיקצוב של 75% מהשעות. לדברי חבר הכנסת גפני, הצעת החוק נועדה להחזיר את המצב למה שהיה נהוג לפני מספר שנים עד שהוגשה עתירה לבג"ץ בנושא.

 

הצעת החוק החדשה אף מחייבת את הרשויות המקומיות גם להקצות מבני חינוך לבתי הספר של מוסדות החינוך החרדים באותה מידה שהן מקצות לבתי הספר העירוניים.

 

לדברי חבר הכנסת גפני, הצעת החוק החדשה אף מעוגנת בהסכם הקואליציוני עם הליכוד ואם הוא לא יחוקק בטרם יציאתה של הכנסת לפגרת הקיץ - אזי אי אפשר יהיה לפתוח את מוסדות החינוך החרדי בשנת הלימודים הבאה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
גפני. מבקש חקיקה מהירה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים