שתף קטע נבחר

מופז לנועם שליט: אולמרט יכול היה לעשות יותר

בפגישה שערך אביו של החייל החטוף עם חברי קדימה, אמר שר התחבורה לשעבר כי "אסור לשליט להרפות מהשרים ומחברי הכנסת". דבריו, עוררו את זעמו של ח"כ בר-און שענה: הניסיון להציג הממשלה הקודמית כמי שלא עשתה גובל בעשיית עוול

ויכוח פוליטי על-גבי החייל החטוף: נועם שליט, אביו של החייל החטוף, הגיע בצהריים (יום ב') לסדרת פגישות עם הסיעות בכנסת, ושמע דברים קשים מפי ח"כ שאול מופז (קדימה) על התנהלות הממשלה הקודמת בסוגייה: "אין ספק שבממשלה האחרונה אפשר היה לעשות יותר, אפשר היה לקבל החלטה קשה ולצערי הדברים לא הסתייעו".

 

עם זאת, הוסיף שר התחבורה לשעבר כי כאשר "בוחנים את המהלכים שעשתה מדינת ישראל, אנו זוכרים את כל אותם המקרים שהבנים חזרו והמחיר ששילמנו נשכח, ובמקרים שבהם לא שילמנו את המחיר - אנו זוכרים את הבנים. זו הדילמה האמיתית שבסופו של דבר צריכה לעמוד לנגד עינינו. חשוב מאוד שתמשיכו במאבק הזה. אל תרפה מממשלת ישראל, משריה ומחברי הכנסת. יש לך את כל הזכות לתבוע את החזרת גלעד".


נועם שליט בפגישה בכנסת, היום (צילום: גיל יוחנן)

 

ח"כ רוני בר-און, שדיבר בהמשך, ביקר את דברי מופז ואמר כי "הניסיון להציג את הממשלה הקודמת כמי שלא עשתה, הוא ניסיון שגובל בעשיית אבל לממשלה". "כשאתה מדבר עם הפוליטיקאים, עדיף לשמוע את מה שאומרים לך ולא רק את מה שאתה רוצה לשמוע", הוסיף בר-און. "לדעתי מדינת ישראל צריכה לעשות הכל על מנת להחזיר את גלעד ואין סיכוי שלמדינה לא יהיו קווים אדומים. אין שום ספק שכל הקברניטים רצו יותר ממה שרוצה בן אנוש וכל מי שיושבים פה רוצים בחזרה את גלעד הביתה".

 

שליט עצמו סירב להתייחס לחילופי הדברים ואמר כי הגיע לכנסת כדי לקדם את שחרורו של גלעד ואינו מעוניין להגיב על ויכוחים מעין אלה. הוא ציין כי מה שחשוב מבחינתו הוא שהח"כים יצביעו בעד עסקה לשחרורו של גלעד, כשתהיה כזו.

 

זו היתה הפעם השנייה שהגיע לכנסת במסגרת סבב פגישות עם כל סיעות הבית.

 הוא לווה על ידי איש המטה לשחרור גלעד, שמשון ליבמן, ועל ידי מתאם הפגישות, זאב פליישמן. הפגישה הראשונה התקיימה בסיעת קדימה, שם התקבל שליט על-ידי יו"ר האופוזיציה ציפי לבני, ח"כ דליה איציק, שציינו את הצורך לסייע למשפחה ולשחרורו של שליט ככל שניתן.

  

שליט אמר בישיבה ההיא כי הוא ומשפחתו מעדיפים כעת להסתכל קדימה, ולא לפשפש בעבר. "אנחנו משמיעים את מה שיש לנו להגיד בנושא גלעד, ודורשים את עזרת חברי הבית בכל מה שקשור לקבלת אות חיים ולשחרורו. כמובן שאנו גם דורשים שחברי הכנסת יתמכו בכל מהלך שראש הממשלה יביא בדרך לשחרורו של גלעד, בתקווה שיהיה מהלך כזה, במהרה בימינו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שליט בכנסת
צילום: גיל יוחנן
מופז. היה אפשר לעשות יותר
צילום: יותם פרום
מומלצים