שתף קטע נבחר

הפלסטינים התחרטו: ים המלח שוב בתחרות "פלאי תבל"

ישראל, ירדן והרשות הפלסטינית נדרשו להקים ועדה משותפת על מנת להגיש את ים המלח כמועמד לתחרות "שבעת פלאי תבל". הפלסטינים התנגדו נחרצות במשך חודשים ארוכים, אך אמש שינו את דעתם - ואבו מאזן חתם על האישור

זה לא היה קל, אבל בסופו של דבר ים המלח ישתתף כמועמד בתחרות העולמית לבחירת שבעת פלאי תבל החדשים של הטבע. יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, חתם אמש על ההסכמה להשתתפות - ובכך התאפשרה סופית הגשתו הרשמית של ים המלח כמועמד משותף מטעם ישראל, ירדן והרשות הפלסטינית.

 

כפי שפורסם בתחילת השבוע, על מנת להגיש את מועמדותו של ים המלח נדרש על כל המדינות החולקות בשטח האתר להקים ועדה משותפת עד ה-7 ביולי. בעוד שישראל וירדן חתמו על טפסי ההשתתפות בחפץ לב, התנגדו לכך הפלסטינים, בטענה שבצד הישראלי פועלת בנושא מועצה אזורית המייצגת התנחלויות.

 

"לא נקים שום ועדה", אמרה אז שרת התיירות הפלסטינית, ח'ולוד דעביס, "כיוון שהוועדה הישראלית דנה בנושא עם מתנחלים הנמצאים על אדמה כבושה, בניגוד לחוק הבינלאומי. עקב כך, אנחנו לא מעוניינים להיות חלק מהעניין".

 

כאמור, אמש שינתה הצמרת הפוליטית הפלסטינית את דעתה - ואבו מאזן חתם על המסמכים המאפשרים את הקמת הוועדה. אמנון ליברמן, יועץ התקשורת של שר התיירות, מסביר כי על מנת שהחתימה תתאפשר, נדרש מאמץ משותף של משרד התיירות והמנהל האזרחי, כולל התערבותו האישית של השר מיסז'ניקוב. הוא הבטיח כי בתוך יום-יומיים הניירת תהיה מוכנה להגשה לגורמים המפעילים את התחרות, וכך תימנע הסרת מועמדותו של ים המלח.

 

"הפרויקט מתקשר לכלל המאמצים שהמשרד עושה בנושא ים המלח", מסר ליברמן, "המועצה האזורית מגילות וראש המועצה יזמו את הפרויקט ואנחנו מחזקים את ידיהם".

 

תחרות שבעת פלאי תבל היא תחרות בינלאומית המתקיימת באינטרנט. גולשים מכל העולם מוזמנים לבחור את המועמדים לתואר הנחשק. הבחירה הסופית תתקיים ב-2011, ומעריכים שתכלול כמיליארד הצבעות.

 

יש לציין כי זכייה של ים המלח בתואר "פלא עולם" תסייע לא רק לקידום התיירות באזור, אלא גם להעלאת המודעות למצבו העגום של ים המלח, ההולך ומתכווץ בשנים האחרונות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ים המוות מתייבש והולך
צילום: רויטרס
סטס מיסז'ניקוב
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים