שתף קטע נבחר

סולאנה: אפרוש מתפקידי באוקטובר הקרוב

הדיפלומט מספר אחד באיחוד האירופי אמר בראיון לעיתון ספרדי שבכוונתו לפרוש בסתיו. "אני חושב שהגיע הזמן", אמר אחרי עשור בתפקיד. איפה היה לו הכי קשה? "במזרח התיכון"

מתאם מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חוויאר סולאנה, אמר בראיון שפורסם היום (א') בעיתונות הספרדית שבכוונתו לפרוש מתפקידו באוקטובר, בתום כהונה בת עשר שנים.  

 

"קיבלתי מנדט לעשר שנים, שאותו מילאתי. אין בכוונתי להמשיך מעבר לכך", צוטט בעיתון הספרדי "ABC". יצוין כי נציגו של סולאנה בבריסל, בירת האיחוד האירופי, טרם אישר את הדיווח.

 

"אני חושב שזמני הגיע", צוטט סולאנה בן ה-66 בראיון. לדבריו, העשור שבו מילא את התפקיד היה "יותר ממספיק" עבורו. כהונתו של סולאנה כנציג הגבוה של האיחוד האירופי בכל הנוגע למדיניות החוץ והביטחון המשותפת תפוג באוקטובר. כשנשאל אם ניתן יהיה לשכנעו להישאר השיב: "אין טעם לנסות".

 

סולאנה אמר בראיון כי הוא יכול להביט אחורה על כהונתו בגאווה, וציין כי אירופה "ביססה את עצמה" בזמן הזה. התקופות הקשות ביותר עבורו, לדבריו, היו כאשר ניסה לנהל משא ומתן באזורי לחימה, ובמיוחד במזרח התיכון.

 

סולאנה, אזרח ספרד, אמר כי ימשיך להיות מעורב בענייני האיחוד האירופי ולא פסל את האפשרות שישוב לפוליטיקה בארצו. בעבר כיהן סולאנה כשר התרבות וכשר החוץ של ספרד, ואף כמזכיר הכללי של נאט"ו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא ימשיך בתפקידו. סולאנה
צילום: רויטרס
מומלצים