שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  העוקץ התל-אביבי: קשישים בארה"ב נפלו קורבן

  המשטרה חושדת כי בעודם יושבים במשרד בתל אביב - טילפנו עשרה אנשים לקשישים אמריקנים ובישרו כי זכו בלוטו. את הכסף הם הבטיחו לשלוח - אם רק ישלמו "מס" מראש. הישראלים אף דאגו לסדר הלוואות נוחות לקורבנות שלא היה כסף לשלם

  המשטרה עצרה עשרה תושבי המרכז בחשד שהיו מעורבים בהונאה רחבת היקף וחובקת עולם הידועה בכינוי "העוקץ הניגרי". החשודים פעלו מתוך משרדים בתל אביב והוציאו במרמה מיליוני דולרים מקשישים אמריקנים, ששוכנעו כי הם זכו בלוטו.

   

  על-פי החשד, חברי הכנופייה פעלו בשנתיים האחרונות ליצור קשר עם קשישים בארצות הברית. הם נהגו להציג את עצמם כנציגים מטעם מחלקת ההגרלות של הלוטו האמריקני והודיעו להם כי זכו בפרס כספי בסך חצי מיליון דולר. החשודים טענו כי הם מטלפנים מתוך ארה"ב ולמעשה פעלו ממשרד בתל אביב.


  החשודים בהונאת הקשישים האמריקאים (צילום: דנה קופל)

   

  בכל שיחה ראשונה עם קורבן חדש הם הסבירו כי הטיפול ב"פרס" יועבר למשרד עורכי דין המתמחה במיסוי הגרלות. כעבור זמן, זכו הקורבנות לשיחת טלפון נוספת מהכנופייה, שבה אחד החשודים התחזה לעורך דין. בשלב זה הוא הסביר כי להם כי עליהם לשלם מס מקדמי בסך 67 אלף דולרים כדי לקבל את סכום הזכייה.

   

  בכמה מהמקרים נתקלו החשודים בחשש והתנגדות מסוימת מצד הקשישים. אולם גם כאן חשבו הגנבים על רעיון מתוחכם ונבזי - הם הסבירו לקורבנותיהם כיצד יוכלו לקבל הלוואות בתנאים נוחים על מנת לשלם להם את המס. בדרך זו הם שמו את ידיהם על מיליוני דולרים.


  מתקן להעלמת ראיות (צילום: באדיבות משטרת מחוז תל אביב)

   

  במהלך חקירת בלשי מפלג ההונאה של משטרת תל אביב התברר כי יש שני משרדים בתל אביב הפועלים בדרך זו. אתמול נערך חיפושים בשני המקומות שבמהלכם נמצאו ראיות לכאורה לביצוע מעשה המרמה. כמו כן, בחיפוש שנערך בבתיהם של שניים מהחשודים נמצאו ראיות הקושרות אותם לעבירות.

   

  במשטרה אמרו היום (ב') כי מדובר בפרשה מורכבת שבה פעלו גורמים

  רבים בתחכום ולאורך תקופה ארוכה. עשרת החשודים יובאו עוד היום לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בתל אביב.

   

  בספטמבר אשתקד נחשפה רשת ישראלי שפעלה באותו הדרך הממש. גם חברי כנופייה זו הונו קשישים אמריקנים ושכנעו אותם כי הם זכו בלוטו. כעת הם נמצאים בהליכי הסגרה לארצות הברית. אם יורשעו שם, העונש המקסימלי שניתן לגזור עליהם הוא 20 שנות מאסר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים