שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עוד מכה לשבט אבוטבול: פרנסואה "הגדול" לכלא

  יום אחרי שבן-דודו, פרנסואה הקטן, נשלח למאסר עולם על רצח, גזר בית המשפט את דינו של "פרנסואה הגדול", שהכה את אשתו. הוא נשלח ל-22 חודשים בכלא והסביר: "סגרתי עסקת טיעון כי אין לי אפשרות אחרת. אני לא בעל מכה"

  משפחת הפשע הנתנייתית עוברת דירה לכלא: בית משפט השלום בתל-אביב גזר היום (ב') 22 חודשי מאסר בפועל על פרנסואה אבוטבול, בגין תקיפות חוזרות ונשנות של אשתו, במשך 20 שנה. רק אתמול נשלח בן-דודו, פרנסואה "הקטן", למאסר עולם בפרשת רצח הנער רענן לוי.

   

  ימים קשים למשפחת הפשע:

   

  בנוסף לעונש בפועל, נגזרו על פרנסואה אבוטבול שישה חודשי מאסר על תנאי, לאחר שסיכם על עסקת טיעון עם הפרקליטות. היום היה אמור להתקיים דיון בהארכת המעצר עד תום ההליכים נגד אבוטבול, אולם שני הצדדים הגיעו לבית המשפט ואמרו כי הגיעו להסדר - לפיו 18 חודשי מאסר על תנאי שהושתו עליו בעבר יופעלו, ולהם יתוספו עוד ארבעה חודשים. השופט עידו דרויאן קיבל את ההסדר, ואמר כי הוא ראוי.

   

  בתום הדיון אמר אבוטבול: "סגרתי עסקת טיעון כי אין לי אפשרות שנייה. חשוב לי שיידעו שאני לא ראש מאפיה ולא בעל מכה. היו בינינו בעיות, אבל זה רק בגלל היאחב"ל". פרקליטתו קרן נהרי אמרה כי מדובר בהסדר טיעון ראוי, במיוחד לאחר שהופעל עונש המאסר על תנאי.

   

  האישום רוכך לתקיפה אחת בלבד

  צ'רלי אבוטבול, אביו של פרנסואה הקטן, הוא אחיו של פליקס, אביו של פרנסואה הגדול. התביעה המשטרתית פירטה בכתב האישום שהוגש באפריל שורת מקרים בהם נהג אבוטבול באלימות קשה כלפי אשתו מאז הכיר אותה בנעוריה. בסופו של דבר, ההרשעה נגעה רק למקרה אחד -  בנובמבר 2008. אז, לאחר טקס החינה של אחותו, הוא תקף את אשתו כשהיכה בפניה ודחף אותה.

   

  במסגרת העסקה, מכתב האישום הוסרו מקרים אחרים שתיארו יחס משפיל ותקיפות. באחד המקרים הללו, בעקבות ויכוח משפטי ולאחר שאשתו פעלה בניגוד לדעתו,
  דחף אותה וירק בפניה ולאחר מכן חסם את מכוניתה כדי שלא תוכל לנסוע. בסעיף נוסף הואשם אבוטבול בגרימת נזק לרכוש במזיד לאחר שהעיף את הכלים מהשולחן לאחר שאשתו ערכה את השולחן.

   

  בפעם אחרת, שגם היא לא נכללה בסופו של דבר באישום, נטען שאבוטבול ירק על אשתו במהלך ויכוח ומשך בשיערה. בחודשים האחרונים, נכתב באישום המקורי, כאשר חשש כי בבית קיימים מכשירי האזנה, איים עליה בתנועות ידיים - בין היתר בצורה של אקדח לרקה וכן בתנועה של שיסוף גרון. מעכשיו הם לא יגורו באותו הבית, לפחות ב-22 החודשים הקרובים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרנסואה אבוטבול. "אני לא ראש מאפיה"
  צילום: ירון ברנר
  פרנסואה הקטן (מימין). יום אחרי יום
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים