שתף קטע נבחר

מוגאבה: הסגן של קלינטון לענייני אפריקה - אידיוט

כלי התקשורת הממשלתיים בזימבבווה דיווחו היום (ב') כי הנשיא רוברט מוגאבה תיאר את תת-מזכירת המדינה האמריקנית לעניינים אפריקנים כ"אידיוט", לאחר פגישה עכורה שקיימו השניים בכינוס האפריקני בלוב.

 

העיתון "הראלד" דיווח כי נשיא זימבבווה אמר את הדברים על הבכיר, ג'וני קרסון, בתדרוך שנשא בפני עיתונאים בני ארצו בתום הכינוס שנערך בסוף השבוע שעבר, שבו השתתפו מנהיגי כל המדינות החברות באיחוד האפריקני. משגרירויות ארה"ב בזימבבווה ובאתיופיה - שם שוהה עתה קרסון - סירבו להגיב לדברים.

 

על פי הדיווח ב"הראלד", מוגאבה טען כי דבר לא יצא מהמפגש עם קרסון. "לא הייתם מדברים עם אידיוט שכזה. כעסתי עליו מאוד. הוא עוד חושב שהוא יכול לומר לנו מה לעשות", צוטט מוגאבה בעיתון.

 

הוא ציין כי מנהיגי האזור תמכו בהסכם חלוקת השלטון שנחתם בינו לבין יריבו לשעבר מורגן צ'נגיראי, והוסיף כי "יש גם את

האנשים מסוגו של קרסון, שאומרים 'תעשו ככה וככה'. מיהו? אני מקווה שהוא לא מדבר בשמו של אובמה. אמרתי לו שהוא בושה, בושה גדולה לאפריקנים אמריקנים", צוטט הנשיא.

 

מוגאבה ידוע בהתפרצויותיו הקשות נגד מבקריו - ולא פעם שומר את הביקורת הנוקבת והמעליבה ביותר לאלה שצבע עורם שחור, כמוהו. את קודמתו של קרסון בתפקיד, ג'נדאי פרייזר, כינה בעבר "הילדה הקטנה ההיא שמהדסת בעולם כמו זונה", ואת שגריר ארה"ב לשעבר ג'יימס מקגי כינה "עבד בית" של מנהיגים לבנים מערביים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"בושה לאפריקנים אמריקנים". מוגאבה
צילום: רויטרס
מומלצים