שתף קטע נבחר

קצינים חשדו שמחלקי עיתונים פורצים - ירו והיכו

קציני הקבע ושכניהם הקימו מארב חמוש בלב כפר יונה. כשמחלק עיתונים בא עם בנו, החל המרדף - שכלל יריות ונגמר במכות ופציעות. ארבעת החשודים נעצרו

הם פועלים באישון ליל ומתקרבים לדלתות הבתים, אבל מעולם לא שיערו שעבודתם תעמיד אותם מול אש חיה, בסכנת חיים של ממש. מחלק עיתונים ובנו הנער נקלעו לפנות בוקר (יום ג') לזירת קרב בלב כפר יונה, כשהותקפו ממארב שהציבו תושבים, ונפצעו. החשודים בתקיפה ובירי - שני קציני צה"ל, בכיר באחת העיריות בשרון ובנו - נעצרו.

 

בשעות שלפני עלות השחר, מחלק העיתונים ובנו, בן 16, עבדו כרגיל. הם רק לא ידעו שבאחד הבתים הציבה המשפחה מארב שכולל בני משפחה וחברים חמושים. שני המחלקים הופתעו על-ידי ארבעת החשודים, שהיו בטוחים שמדובר בפורצים.

 

במקום התפתח ויכוח, והמחלקים - שחששו לחייהם - נכנסו לרכב ופתחו במנוסה. אז נפתחה לעברם אש מרובה M-16, שקליעיו פגעו במכונית. האב ובנו הנמלטים נסעו לכיוון נקודת המשטרה ביישוב, בתקווה לזכות שם לסיוע, אבל נחרדו לראות שהיורים גם רודפים אחריהם. תוך כדי נסיעה, התקשרו למוקד 100 של המשטרה.

 

החשודים הצליחו להשיג את הרכב הנמלט וחסמו אותו. הארבעה יצאו ממכוניתם, והחלו להכות את מחלקי העיתונים במכות אגרוף ובאלות. למזלם של המחלקים, ניידת משטרה הגיעה והשוטרים הפרידו בקטטה ועצרו את התוקפים. המחלק ובנו נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים לניאדו בנתניה. לאחר הטיפול שוחררו לביתם.


הותקפו ממארב. האב והבן מחלקי העיתונים (צילום: עידו ארז)

 

"בנס הם לא נפגעו"

בחקירה ראשונית התברר כי התוקפים היו בטוחים שהמחלקים הם פורצים שהתכוונו לפרוץ לבית המשפחה. השוטרים הופתעו לגלות שמדובר בשני קציני צה"ל בקבע - בדרגות רב סרן וסגן - שהיו לבושים בלבוש אזרחי. את הרובה ממנו ירו קיבל אחד מהם במסגרת תפקידו.

 

ארבעת החשודים, כולם תושבי כפר יונה, נלקחו לתחנת המשטרה בנתניה. מכיוון ששניים מהם נמצאים בשירות צבאי, הוזמנו לתחנת חוקרי מצ"ח. האב - הבכיר באחת העיריות בשרון -

 ובנו, נחקרו אף הם. בחקירתם הם הודו באירוע ואמרו: "טעינו בזיהוי, היינו בטוחים שמדובר בפורצים". 

 

לדברי סגן מפקד משטרת נתניה, סגן-ניצב פרץ רצון, "מדובר במעשים חמורים של לקיחת החוק לידיים. החומרה היא גם בעצם זה שהארבעה החליטו להציב את המארב על מנת לתפוס את המחלקים והכו אותם - וחמור ביותר שהם היו עם נשק צה"לי וירו לעבר הרכב של המחלקים. בנס הם לא נפגעו". כן ציין רצון את העובדה שמדובר בשני קציני צה"ל, "אשר יודעים את החוק ואת הוראות הפתיחה באש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עבודה מסוכנת. מחלק העיתונים ובנו
צילום: עידו ארז
מומלצים