שתף קטע נבחר

מאות הפגינו למען עובדים זרים: 'לא לגירוש ילדים'

כ-300 המפגינים, החוששים כי יחידת ההגירה החדשה תגרש עובדים זרים וילדיהם, שרו "כולנו ביחד, בלי גירוש ופחד" ו"לגרש את יעקב גנות, ילדות רוצות לחיות"

נמשכות ההפגנות נגד הכוונה לגרש משפחות עובדים זרים עם ילדים: כ-300 עובדים זרים ופעילי זכויות אדם הפגינו הערב (שבת) ברחוב לוינסקי בתל-אביב, נגד רשות ההגירה והאוכלוסין החדשה שמפעיל משרד הפנים. המפגינים חוששים שיחידת עוז, שמטרתה לעודד את העובדים הזרים הלא-חוקיים לעזוב את הארץ, תגרש גם משפחות עם ילדים, שחלקם הגדול נולד בישראל.

 

המפגינים - רובם עובדים זרים - נשאו שלטים עליהם נכתב "עיר לבנה", "עיר משעממת" ו"אין ילד לא חוקי". ילדי עובדים זרים הניפו שלטים עליהם נכתב "ישראל זה הבית שלי" ו"לא לגירוש ילדים". בנוסף הם שרו: "כולנו ביחד, בלי גירוש ופחד", ו"לגרש את יעקב גנות, ילדות רוצות לחיות".


"הבית שלי בישראל". מאות הפגינו בדרום העיר (צילום: ירון ברנר) 

 

בין המפגינים היתה גם נ', שהגיעה לישראל עם בעלה ושני ילדיה מדרום סודן דרך מצרים, לאחר שבני משפחתה נרצחו במולדתה. בארץ נולד בנה השלישי. "אני מפחדת שיעבירו אותנו למקום אחר, ושוב אחרי מה שעברתי צריך להתחיל הכל מחדש. יש לי כאן עבודה וגם לבעלי. הילדים שלי נמצאים פה במסגרת וזה אומר שצריך להעביר את הילד הגדול מבית הספר ומכל החברים שלו. אני מאוד מבקשת להשאיר אותנו בבית שלנו בתל-אביב".

 

"לא מבינה את השפה בפיליפינים"

ס', בת שבע וחצי, היא בת לעובדים זרים מהפיליפינים. היא מדברת רק עברית. ל-ynet היא סיפרה: "נולדתי בישראל ואף פעם לא הייתי בפיליפינים. הבית שלי בישראל ואם נעבור לשם אז אני אשב כל היום בבית, כי אין לי שם חברות ואני גם לא מבינה את השפה של האנשים שגרים שם".

 

ח"כ דב חנין (חד"ש) השתתף בהפגנה אף הוא ואמר: "גירוש הפליטים הוא בושה במדינה שהוקמה למען פליטים". הוא קרא לעצור מיד את גירוש הילדים והפליטים, וכן לעצור את חוק ההסתננות המאיים - לדבריו - בענישה קיצונית על פליטים ומי שמסייע להם.

 

גם במוצאי השבת שעברה נערכה הפגנה דומה בתל-אביב. מנכ"לית מוקד סיוע לעובדים זרים, שבי קורזן,

 אמרה בהפגנה הקודמת: "שמעתי אזהרות שמ-1 באוגוסט הילדים לא ישמשו יותר סיבה להשארת ההורים בארץ. זו התנכלות לקהילה מאוד חלשה. לגרש את הילדים זה פשוט עוול, אנחנו נצא למאבק ציבורי, נחתים עצומות ונצא להפגנות".

 

אנשי יחידת עוז אמרו שהמטרה העליונה שלהם היא לעודד את העובדים הזרים הלא חוקיים לעזוב את הארץ ואף לסייע להם לשוב לארצותיהם. על היחידה, שאינה מורכבת משוטרים, מפקד ראש הרשות האוכלוסין וההגירה, יעקב גנות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההפגנה בתל-אביב
"אין ילד לא חוקי"
מומלצים