שתף קטע נבחר

משרד הקליטה מחזר אחר ספורטאי המכביה

משתתפי המכביה שיחליטו לעלות לארץ יקבלו מענקים, מלגות וסיוע בהשמה לעבודה. שרת הקליטה סופה לנדבר קראה להם לנצל את ההזדמנות: "אל תסתפקו באמירה 'לשנה הבאה בירושלים הבנויה', בואו כבר עכשיו והגשימו את החזון"

רצים אחרי הספורטאים: המשרד לקליטת עלייה יפעל כדי להשאיר בישראל כמה שיותר מהספורטאים שהגיעו לארץ במסגרת משחקי המכביה. ספורטאי או איש צוות שיחליט לעלות אחרי שהשתתף במכביה ה-18 יקבל ממשרד הקליטה סיוע מעבר לזה הניתן לספורטאים עולים כיום, שיכלול מענק חד-פעמי לרכישת ציוד, מלגות קיום לסטודנטים וסיוע בהשמה בעבודה.

 

"המשרד לקליטת העלייה מברך את אלפי הספורטאים שבאו לארץ בכדי להשתתף במכביה", אמרה השרה לקליטת העלייה, סופה לנדבר.

"היום הם מייצגים איש-איש את מדינתו, אך אני תקווה כי כבר בתחרויות הבאות רבים מהם יצעדו תחת דגל אחד, דגל מדינת ישראל, ויהיו חלק בלתי נפרד גם מהנבחרת האולימפית של ישראל. ולספורטאים עצמם אני קוראת - אל תסתפקו באמירה 'לשנה הבאה בירושלים הבנויה', בואו כבר עכשיו והגשימו את החזון".

 

במשרד הקליטה מזכירים כי מאז ומתמיד בחרו רבים ממשתתפי המכביה לנצל את ביקורם בישראל על מנת לבחון אפשרות של עלייה. חלק מהם אף עלו לישראל, התשלבו בה והם תורמים

תרומה רבה ומרשימה לספורט ולחברה. זוהי הסיבה לכך שביקורם של כ-5,700 ספורטאים ומאמנים יהודים מ-60 מדינות ברחבי העולם, מהווה הזדמנות בשבילם להכיר את הארץ ולחזק את הקשר עם המורשת והעם היהודי.

 

בכדי להמשיך ולעודד גם את משתתפי המכביה הנוכחית לבחון את האפשרות לעלות, החליט המשרד לקליטת העלייה לצאת לראשונה בתוכנית סיוע ייחודית שתינתן בנוסף לסיוע הרגיל שניתן לעולים ולעולים ספורטאים.

 

הסיוע שיינתן יכלול מענק חד-פעמי של 4,000 שקלים, המיועד לרכישת ציוד, בגדי ספורט, השתתפות במחנה אימונים ועוד; מלגות קיום לסטודנטים בסך 1,200 שקלים למשך תשעה חודשים במהלך שנת הלימודים הראשונה, לאלה שיחלו בלימודים עד לשנת הלימודים התשע"א וסיוע בקידום השמה לספורטאים ומאמנים והשתתפות במימון שכרם לתקופה של עד 24 חודשים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השרה לנדבר. "מקווה שיצעדו תחת דגל אחד"
צילום: גיל יוחנן
טקס פתיחת המכביה ב-2005
צילום: רויטרס
מומלצים