שתף קטע נבחר

לסנן את האינטרנט עם Family Safety

תוכנת ‭Family Safety‬ של מיקרוסופט מציעה סינון אתרים ועוד דרך לפקוח עין על עלילות הילדים ברשת. פשוט, נוח, שימושי. הבעיה היחידה: לא בעברית. בדקנו

הילדים יצאו לחופש, מה שאומר שיש להם הרבה יותר זמן פנוי לבלות ליד המחשב. אם זה מדאיג אתכם, תוכלו להיעזר בשלל תוכנות ייעודיות ובשירותים לסינון, חסימה או מעקב

אחרי תכנים במחשב. בדרך-כלל מדובר על שירותים בתשלום שמציעות ספקיות האינטרנט.

 

מיקרוסופט מציעה כלי ממשפחת תוכנות Live שיעשה את העבודה בצורה טובה ובחינם. ‭Family Safety‬ מציע סינון של אתרים, מעקב אחרי הרגלי הגלישה והתוכנות שדורשות חיבור לרשת, כך שתוכלו לפקוח עין - אם אתם מודאגים או לא סומכים על הילדים.

 

כדי להשתמש בשירות תצטרכו, כמובן, את תעודת הזהות של מיקרוסופט ‭,Live ID -‬ אותה זהות שמשמשת אתכם לחשבון הוטמייל או למסנג'ר. כל ילד יצטרך חשבון Live משלו, כדי שתוכלו לקבוע את רמת ההרשאות.

 

התוכנה פועלת ישירות על החיבור לאינטרנט, כך שלא משנה עם איזה דפדפן תעבדו, היא תפעל ברקע ותסנן או תעקוב אחרי התכנים. גם מעבר למצב גלישה פרטי, שמציעים הדפדפנים החדשים, לא יבלבל אותה, ואם לא תזינו את פרטי

הכניסה למערכת לאחר הפעלת המחשב, לא תוכלו לגלוש באינטרנט.

 

הנתונים שאוספת התוכנה מופיעים באתר מיוחד של שירותי ‭,Live‬ ודרכו תוכלו לקבוע גם את רמת ההרשאות לכל משתמש - הורה או ילד. אפשר לבחור בין סינון של כל האתרים, פרט לאתרים שנקבעו בתוכנה כמתאימים לילדים, סינון בינוני, או בחירה ידנית בקטגוריות והזנה של כתובות ספציפיות שתרצו לחסום. אם הילד מגיע אל אתר שנחסם, הוא יכול לשלוח אליכם בקשה לבטל את החסימה, שמגיעה אל תיבת הדואר שלכם. תוכלו להציץ באתר, להחליט אם הוא מתאים ובמידת הצורך לאשר מרחוק את הגלישה אליו.

 

באתר תראו רשימה מפורטת של כל האתרים אליהם גלש כל משתמש, והתוכנות שהפעיל והתחברו לרשת. תוכלו גם לסנן את הרשימה לפי ימים או להציג רק את האתרים שנחסמו. מאחר שמדובר במוצר ממשפחת ‭,Live‬ תוכלו גם לנהל את רשימת החברים של הילד, למחוק ממנה משתמשים ולעקוב אחר תוספות חדשות.

 

במיקרוסופט ישראל מקפידים לגייר את רוב מוצרי החברה, אבל ‭Family Safety‬ הוא בין הבודדים שעדיין לא תורגמו לעברית וחבל. התוכנה והשירות האינטרנטי זמינים באנגלית ומציעים ממשק פשוט ונוח, שכולל תכונות רבות ושימושיות.


 

 

‭Windows Live Family Safety

מחיר: חינם

דרישות מערכת: Windows XP SP2, או Vista

להורדה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים