שתף קטע נבחר

החרדים עונים לברקת: גם כך לא מקבלים שירות

בעקבות החלטתו המפתיעה של ראש העיר למנוע שירותים מתושבי השכונות החרדיות המתפרעים, אמר ל-ynet שמואל פפנהיים, מדוברי העדה החרדית: "אולי שיעצרו גם את אספקת המים?" דודי זילברשלג: "זו החלטה מקוממת. תגובת ראש העיר קצת ילדותית"

בציבור החרדי מתקוממים על החלטתו המפתיעה של ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, למנוע מתושבי השכונות החרדיות שירותים בעקבות המהומות שפרצו על רקע מעצרה של האם החרדית החשודה בהרעבת בנה. בעירייה מתעקשים כי ההחלטה נועדה למנוע סיכון חיי עובדי העירייה.

 

 

שמואל פפנהיים, מדוברי העדה החרדית, התייחס בביטול להחלטה להפסיק את השירותים לתושבי גאולה ומאה שערים: "חוץ מאיסוף זבל, בכל מקרה מעולם לא קיבלנו ממנה שום דבר, אז עכשיו יהיו כאן יותר חומרי בעירה. אם בעירייה חושבים שזה מה שיימנע את ההפגנות - אולי שיעצרו גם את אספקת המים?"

 

דודי זילברשלג אמר ל-ynet כי "זו החלטה מקוממת. נראה כי ראש העיר ממהר להגיב, ומהירות התגובה קצת ילדותית. אני חושב שמנהיג חכם לא מחפש להפריח כל היום הודעות לעיתונות וסיסמאות. גם כשל פתיחת החניונים בשבת נבע מריצה מוקדמת מדי והצהרות שלא היטיבו עם העיר וראשה".

 

לדבריו, "בעיר כמו ירושלים, בה מרקם יחסים רגיש ועדין, צריך לגלות ערנות. כל מילה צריכה להיות שקולה במאזניים כי רוב התקריות והמהומות בעברה של העיר. מילים כידוע הולכות לפעמים רחוק מדי. צריך לחפש להשקיט את הרוחות ולא לבצע פעולות שלא עולות בקנה אחד עם חובותיה של הרשות".

 

"ענישה קולקטיבית"

 בין השירותים שלא יינתנו עד להודעה חדשה - ניקיון, רווחה, תברואה, תאורה, אחזקה וגננות. יחד עם זאת ציין דובר ראש העיר, אביתר אלעד, כי מקרים חריגים ייבחנו לגופם. ח"כ מאיר פרוש (יהדות התורה), שהתמודד על ראשות העיר והפסיד לברקת, אמר בתגובה: "לראש העיר אסור לנקוט במידיות ענישה קולקטיבית. הוא אמור לשרת את כולם. כל הפרשה הזו הייתה צריכה להתנהל אחרת. התרעתי מראש על כך וחבל שכך העניינים ממשיכים להתנהל".

 

חבר מועצת העיר ירושלים, שלמה רוזנשטיין (יהדות התורה) אמר ל-ynet כי החלטת ראש העיר היא נכונה ומוצדקת: "אני מכבד את הזכות להפגין ולמחות בכל עניין, אך הפגיעה ברכוש העירייה ובחברות כמו אגד פוגעת רק בנו תושבי השכונות, אי-אפשר לצפות מראש העיר שיסכן את העובדים שלו כדי לתת שירות לתושבים, או שיגיעו לעבודה עם טנקים". בנוסף ציין רונזשטיין כי מאז החלו המהומות הוא מקבל פניות רבות מתושבי השכונות החרדיות המוחים על כך שאין שירותי תחבורה ציבורית ושירותים נוספים.

 

הודעתו של ראש העיר זוכה לגיבוי מלא גם מצד ראש מרכז השלטון המקומי, שלמה בוחבוט. "מרכז השלטון המקומי נותן גיבוי מלא להחלטתו של ראש העיר", אמר. "זה אמנם תפקידה של המשטרה להשליט ביטחון וסדר ולא של הרשות המקומית, אך כל עוד המשטרה לא משליטה ביטחון, מתפקידו של ראש העיר לדאוג לכך".

 

לדבריו, "לא ייתכן שיש התפרעות ומישהו מבקש לקבל שירות כאילו לא קרה כלום. אני ממליץ לכל הגורמים ללכת יחד עם הרשות המקומית שפועלת לטובת האזרח. אותם אלו שלא משתתפים בהפגנות צריכים לפעול כדי שלא תהיינה הפגנות". בוחבוט ציין כי בתקופת מבצע עופרת יצוקה החליטו חברות ציבוריות לא לספק שירותים לתושבי ערים ערביות - ואז התקבלה ההחלטה בהבנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
התפרעויות בירושלים
צילום: גיל יוחנן
הפגנות בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים