שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  באיזה חלפים תיקנו לכם את הרכב?

  כפי שפרסמנו לפני ימים אחדים, בעתיד יוכלו חברות הביטוח לתקן את המכונית החדשה שלכם גם בחלפים לא מקוריים. אבל איך תדעו באיזה חלפים תוקנה המכונית היקרה שלכם?

  לפני מספר ימים סיפרנו לכם כי חברות הביטוח ויבואני החלפים ניצחו במלחמה הארוכה שהם מנהלים כנגד משרד התחבורה, ובעתיד ניתן יהיה לתקן את המכונית החדשה שלכם גם בחלפים לא מקוריים. זאת, בתנאי שמדובר בחלפים חדשים לחלוטין. משרד האוצר ישנה את פוליסת ביטוח הרכב התקנית, ואתם תיאלצו להסתדר עם הגזירה החדשה. מה שלא הסבירו עדיין, הוא כיצד ניתן יהיה לדעת באיזה חלפים באמת תוקנה המכונית שלכם. ומה התשובה? ובכן, אין  כזו.

   

  • חברות הביטוח ניצחו, הנהגים הפסידו

   

   

   

  מתברר כי הוראות משרד התחבורה מחייבות אמנם את המוסך שמתקן את הרכב, לפרט בחשבונית את המספר הקטלוגי של החלק שהוחלף, תוך ציון המקוריות שלו. משמע, האם זה חלק מקורי-חדש, תחליפי, משומש או משופץ. אבל, אם הרכב תוקן במוסך הסדר של חברת הביטוח למשל, לפי הנחיות שמאי חברת הביטוח, לא יקבל הרי בעל הרכב את החשבונית. שכן זו עוברת ישירות לחברת הביטוח, המשלמת למוסך ההסדר. במקרה זה, בעל הרכב יצטרך לסמוך על השמאי ומילתו של המוסך, בנוגע למקוריות החלקים שהוחלפו. ואף זו, בהנחה שמי מהם יסכים בכלל להסביר, להבהיר ולפרט.

   

   

  בחלק מהמקרים, אם יש לכם קצת הבנה טכנית, תוכלו לנסות ולגלות בעצמכם אם על החלקים שהוחלפו רשום שם היצרן או המספר הקטלוגי של החלף. עם עבודת הבילוש הזו - שאינה קלה - תצטרכו לפנות ליבואן הרכב, ולברר אם החלק מקורי או תחליפי. אלא שבמקרים רבים יהיה קשה לגלות את נתוני הזהות הללו, שכן כשתראו את הרכב אחרי התיקון, החלקים כבר יהיו צבועים.

   

   

  בנוסף, אם אתם מאוד חרדים לרכב, תוכלו להגיע בהפתעה למוסך במהלך התיקון, ולנסות לראות מה מרכיבים לכם ברכב. אלא שמדובר כמובן בטרטור לא קטן. אם הרכב אינו מתוקן במוסך הסדר, אלא במוסך שלכם, הרי שהחשבונית צריכה להימסר לידכם, ואז תוכלו לראות ברישומים - לפני שתעבירו את החשבוננית לחברת הביטוח - מה הרכיבו לכם. אבל גם אז, קחו בחשבון, תיאלצו להצטייד בלא מעט אמונה במוסך, שכן יתכן שהרישום בחשבונית אינו מעיד בדיוק על מה שהרכיבו לכם ברכב.

   

  זו אמנם עבירה שבגינה תוכלו לתבוע את המוסך, אבל ההוכחה אינה פשוטה, ותצטרכו בוודאי לקבל חוות דעת של שמאי על מקוריות החלפים. בקיצור, כפי שאמרנו, צריך הרבה אמונה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איזה חלקים ירכיבו לכם?
  צילום: יחידת אתגר, משטרת ישראל
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים