שתף קטע נבחר

עורך הדין הסכים, ומעצר טופז הוארך בחודש וחצי

ב-25 באוגוסט יתקיים דיון נוסף בהמשך מעצרו של הבדרן המואשם בהזמנת תקיפתם של אישי תקשורת. מעצרו של דניאל זנקו, המתווך המצוי במגעים להסדר טיעון, הוארך עד תום ההליכים. אחד מתוקפי שירה מרגלית שוחרר למעצר בית

בית המשפט המחוזי בתל-אביב האריך אחר הצהריים (יום ה') את מעצרו דודו טופז עד 25 באוגוסט - אז יתקיים דיון נוסף במעצרו. זאת, בעקבות הסכמה שהושגה בין סנגוריו לפרקליטות.

 

בית המשפט דן היום גם בהארת מעצרם של יתר הנאשמים בפרשה. מעט קודם לכן, האריך בית המשפט את מעצרו של דניאל זנקו, החשוד שתיווך בין טופז לשתיים מחוליות התקיפה, עד תום ההליכים המשפטיים בעניינו. גם בעניינו הושגה הסכמה בין סנגוריו לנציגי הפרקליטות. יש לציין כי בשבועות האחרונים פועלים פרקליטיו של זנקו בניסיון להשיג הסדר טיעון עבור מרשם.

 

איימן זבידאת, המואשם בתקיפתה של שירה מרגלית, שוחרר למעצר בית. בעניין המשך מעצרם של כל יתר שבעת הנאשמים בפרשה טרם התקבלה החלטה, והם נשלחו לתסקיר של שירות המבחן.


דודו טופז בבית המשפט, הבוקר (צילום: ירון ברנר) 

 

במהלך הדיון, שנמשך שעות ארוכות, התקיים עימות בין פרקליטו של טופז, עו"ד ציון אמיר, לבין התובעת, עו"ד ענת בן זאב, לאחר שעו"ד אמיר ביקש לדחות את הדיון כדי לגבש עמדה. התובעת התנגדה וטענה כי הדיון נקבע על פי אילוציו של אמיר, וכי קיים תסקיר של שירות המבחן - ולכן יש לקיים את הדיון היום.

 

עו"ד אמיר האשים את התובעת כי היא שהדליפה לעיתונות קטעים רבים מחקירתו של טופז ונאשמים אחרים בפרשה, ואילו התובעת האשימה את אמיר כי הוא מנסה לדחות את הדיון כך שיוכל לבחור שופט כלבבו ותובעת אחרת. היא הסיקה זאת מכך שביקש לקבוע את הדיון הבא ל-9 באוגוסט - תאריך שבו תשהה בחו"ל. השופט גלעד נויטל ניסה להשכין שלום בין הצדדים וביקש כי חילופי הדברים הקשים ביניהם לא יוזכרו בפרוטוקול בית המשפט.

 

טופז עצמו לא דיבר עם התקשורת במהלך הדיון, ורק שאל את אחיו מיקי גולדנברג "מה עם אמא".

 

עו"ד אמיר ביקש עוד חומר

מוקדם יותר הבוקר, עם פתיחת המשפט, הוקרא כתב האישום בגין תקיפת בכירי התקשורת, בפניהם של טופז ושל הנאשמים הנוספים בפרשה. עו"ד אמיר ביקש מבית המשפט לקבל מהפרקליטות חומרי חקירה נוספים, שלטענתו טרם הגיעו לידיו. משפטו של טופז יתחדש ב-10 בספטמבר, לאחר הפגרה בבתי המשפט.

  

לפני כחודש הוגש כתב אישום נגד טופז בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, תקיפה הגורמת חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, שיבוש מהלכי משפט וסחיטה באיומים - כל זאת בגין תקיפתם של מנכ"ל קשת אבי ניר, סמנכ"לית רשת שירה מרגלית, סוכן השחקנים בועז בן-ציון ותכנון תקיפתו של עורך "ישראל היום" עמוס רגב.

 

הפרקליטות כינתה בכתב האישום את טופז "רב עבריינים, אדם מסוכן, אלים וחסר גבולות אשר במשך חודשים ארוכים תכנן בקפידה את נקמתו בעולם התקשורת רק משום שחש שכוכבו דעך". עוד נטען שלא גילה כל חמלה כלפי קורבנותיו, וכי ניר, לדוגמה, מעבר לכאב הפיזי והנפשי - נאלץ גם להתמודד עם מסכת איומים ארוכה ומתמשכת בדמות מכתבי שטנה ואיומים.

 

נגד טופז הוגש גם סעיף אישום נוסף בגין החזקת סמים מסוכנים ושימוש בהם. הוא מואשם כי במשך שלוש שנים נהג לרכוש קוקאין מאופיר סספורטס. גם נגד סספורטס הוגש כתב אישום בפרשה.

 

במקביל, ביקש מנכ"ל קשת מבית המשפט לעקל את נכסיו של טופז בעקבות תקיפתו. הבדרן טען מנגד כי הבקשה להוציא צו עיקול זמני, בסך חמישה מיליון שקלים, "מבטאת יצר נקמה שאין לו מקום במשפט". הוא הגדיר את סך בקשת העיקול "סכום המצוץ מן האצבע".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טופז בבית המשפט
צילום: ירון ברנר
זנקו. בדרך להסדר?
צילום: ירון ברנר
זבידאת. למעצר בית
צילום: ירון ברנר
עו"ד אמיר. עימות עם התובעת
צילום: ירון ברנר
מומלצים