שתף קטע נבחר

אולמרט ויתר על השימוע: "הפרקליטות אטומה"

פרקליטי ראש הממשלה לשעבר הגיבו בתדהמה להגשת כתב האישום הראשון בפרשת "ראשונטורס". הם שיגרו מכתב חריף ליועץ מזוז ובו הצהירו כי אולמרט מוותר על זכות השימוע, משום שהפרקליטות ממילא נחושה בדעתה להעמיד אותו לדין

פרקליטי ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט שיגרו הערב (יום ה') מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, ובו הצהירו על החלטתם לוותר על זכות השימוע בפרשת "ראשונטורס". הם הסבירו כי זכות השימוע חסרת תועלת, אם הפרקליטות גם כך לא מתכוונת לוותר על העמדתו לדין. כעת הוסר המחסום האחרון בדרך להגשת כתב האישום נגד אולמרט וההכרעה נמצאת בידיו של מזוז.

 

היום הוגש כתב האישום הראשון בפרשה, נגד רייצ'ל רז-ריסבי ששימשה כמתאמת קשרי החוץ של אולמרט בעת שזה היה ראש העיר ירושלים ושר התעשייה והמסחר בין 2002-2006. מכתב האישום עולה כי אולמרט הוא שהנחה את הכפופים לו - ראש הלשכה שולה זקן ורז-ריסבי - לפעול להשגת כספים לנסיעות ומימון כפול במרמה. בסך הכל הניבה פעילותם של אולמרט וזקן בסיועה של רז ריסבי - עודפי מימון עבור אולמרט בסכום של 92,164 דולר.

 

לקריאת כתב האישום נגד רז-ריסבי - לחצו כאן

 

עורכי הדין אלי זהר, יהודה ויינשטיין, נבות תל-צור ורועי בלכר כתבו למזוז כי הגיבו בתדהמה לחדשות וכי ההחלטה להגיש את כתב האישום ערב השימוע "מעידה כמאה עדים כי כלה ונחרצה עמכם להגיש כתב אישום נגדו בפרשה זו ועל חוסר התוחלת והתועלת שבקיום השימוע הקבוע לחודש הבא".

 

לטענת הפרקליטים, הם הניחו כי השימוע יערך ב"אוזן קשבת, לב פתוח ונפש חפצה כמתחייב בחוק או לפחות מראית עין של כל אלה. אולם למרבה הצער, בהגשת כתב האישום נגד רז-ריסבי ובעיתוי שבו הוא הוגש - הפרקליטות הוכיחה כי האוזן אטומה וכי הלב ערל, וכי אפילו על מראית עין אינם מקפידים עוד לשמור".

 

"הצצה לכתב האישום המתגבש נגד אולמרט"

לטענת עורכי הדין, התנהלות הפרקליטות מהווה הפרה של כל כללי ההתנהגות המחייבים. "לא כך ראוי שיהיה ולא כך ראוי שתנהג המערכת בראשה אתה עומד", הם כתבו למזוז והדגישו כי זכותו החוקית של אולמרט לשימוע נרמסה ברגל גסה. לכן, הם בוחנים כעת אם לוותר גם על זכות השימוע בשאר הפרשות בהם נחשד אולמרט, כמו "מעטפות הכסף" ו"מרכז ההשקעות".

 

גורם המעורה בחומר החקירה אמר כי האישום נגד רז-ריסבי הוא "סוג של

הצצה לכתב האישום שמתגבש נגד אולמרט אם זה לא יצליח לשכנע את מזוז לא להגיש נגדו כתב אישום בפרשת ראשונטורס". לדבריו, אם אכן יוגש לבסוף כתב אישום נגד ראש הממשלה לשעבר הוא יהיה דומה מאוד לזה של רז-ריסבי "רק בשינויים קוסמטיים כאלה ואחרים".

 

גורמים נוספים המעורים בחומר החקירה דחו את הטענות כי היה צריך להמתין עם הגשת כתב האישום נגד רז-ריסבי עד לאחר השימוע. "צריך לזכור שהוא דחה את השימוע כמה פעמים והפרקליטות לא יכולה לרקוד לפי החליל שלו", הם אמרו ל-ynet.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שימוע חסר תועלת. אולמרט
צילום: AFP
צילום: פלאש 90
יכריע. מזוז
צילום: פלאש 90
הצצה לאישום נגד אולמרט. רז ריסבי
צילום: גיא אסיאג
מומלצים