שתף קטע נבחר

דווקא בימי הבחינות: הפסקות חשמל באונ' ת"א

הפסקת חשמל יזומה ותקלות בזרם שיבשו במהלך הימים האחרונים את יכולתם של דיירי המעונות להתכונן לבחינות. במשך שעות ארוכות נותרו הסטודנטים ללא מחשבים וללא מזגנים. סטודנט: לא היתה התרעה. האוניברסיטה: דווקא היתה

הקיץ הלוהט הוא שיא עונת המבחנים באוניברסיטאות, אך במעונות אוניברסיטת תל-אביב מתקשים ללמוד. הסיבה: שורת הפסקות חשמל ארוכות במסגרת עבודות לשיפור הרשת במעונות, בוצעו לטענת הסטודנטים ללא כל התרעה מוקדמת. לדבריהם, ביום שלישי נותק החשמל מ-08:00 עד 23:00, במוצ"ש הופסק הזרם למשך כמה שעות והיום (יום א') שוב מ-08:00 עד 18:00.

 

"כל הסטודנטים אמורים להיות בלחץ של מבחנים אך הם נלחמים לחינם. לפני כמה ימים מהשעה 8:00 ובמשך כ-15 שעות לא היה חשמל במעונות. בחוץ 35 מעלות והתלמידים המתגוררים במעונות משלמים את המחיר", סיפר הסטודנט אמיר אייזמן, המתגורר במעונות. "לא נרשמה שום הודעה מראש על כך. אין עם מי לדבר. פנינו לאחראים על המעונות ואין תשובה. זאת שערורייה. התלמידים אינם יכולים ללמוד או לתפקד בזמן כל-כך קריטי".

 

לטענת הסטודנטים הפסקות חשמל יזומות נערכו לאורך כמעט כל ימי השבוע שעבר. עקב הפסקות החשמל לא יכלו הסטודנטים להדליק אורות או להשתמש במחשבים - דבר שפגע מאוד בתהליך הלמידה שלהם. בנוסף, נזרק אוכל רב שהתקלקל מהמקררים. הסטודנטים נאלצו לצאת מהחדרים בשעות הערב עקב העלטה ששררה בהם.

 

"נעשתה טעות חמורה על-ידי חברת שיכון ובינוי, שלא יידעה את הסטודנטים על הפסקות החשמל", אמר יו"ר אגודת הסטודנטים, גיל גולדברג. "עם זאת, החברה התנצלה ובימים אלה אנחנו במגעים איתם על גודל הפיצויים". באגודת הסטודנטים דורשים פיצויים של 100 שקלים עבור כל סטודנט שנפגע.

 

מדוברות האוניברסיטה נמסר בתגובה: "במעונות הסטודנטים נערכה ביום שלישי הפסקת חשמל יזומה לצורך התקנת קו מתח גבוה. זאת, על-מנת להגדיל את אפשרות אספקת החשמל למעונות. הסטודנטים קיבלו התרעה מראש על קיום הפסקת החשמל על-מנת לאפשר להם להתארגן בהתאם.

 

"בשבת בשעה 18:30 אירעה תקלה בלוח המתח שהותקן ביום שלישי ולמקום נשלחו אנשי תחזוקה. התקלה התבררה כחמורה ביותר ולא ניתן היה לתקן אותה במקום. כדי להחזיר את החשמל במהירות האפשרית, חוברו גנרטורים למעונות. בשעה 1:30 חזר החשמל לבניינים G ו-E ובשעה 2:00 לבניין F. תקלה שאירעה בגנרטור שסיפק חשמל לבניין E גרמה להפסקת חשמל נוספת היום למשך כשלוש שעות".

 

"האוניברסיטה וכן 'שיכון ובינוי' מצטערים על עוגמת הנפש שנגרמה לסטודנטים, אולם כמובן שאין שום אפשרות להיערך מראש ולמנוע תקלות. לגבי ההפסקות היזומות - הן כורח המציאות במסגרת השיפוצים, וישנו ניסיון לצמצם אותן למינימום וכן להתריע לגביהן מראש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אוניברסיטת ת"א (ארכיון)
צילום: שאול גולן
מומלצים