שתף קטע נבחר

עיצומים בעיריית תל-אביב: בניגוד לחוק?

מאז השעה 9:30 בבוקר מושבתים שירותי אגף הכספים, במחאה על הבעיות בתוכנת ניהול הכספים החדשה. העיצומים מתקיימים למרות שהסכסוך אושר רק אתמול, ולמרות שהחוק מחייב את העובדים להמתין שבועיים מרגע ההכרזה על סכסוך עבודה ועד לפתיחה בעיצומים

מאז השעה 9:30 הבוקר (ג') מושבתים שירותי אגף הכספים בעיריית תל אביב, הכוללים בין היתר את מחלקת הארנונה וחלק משירותי החנייה. העובדים מוחים על הבעיות שיש בתוכנה החדשה שהכניסה העירייה למינהל הכספים.  

 

לפני זמן קצר סיימו העובדים אסיפת הסברה אצל ארגון העובדים בראשותו של רמי בן גל, ובשלב זה קיבלו הוראה שלא לשוב למשרדים, והם מסתובבים

ברחובות תל אביב, ואמורים לשוב רק לקראת השעה 14:00 ולאייש את לשכותיהם. 

 

במוקד 106 של העירייה מושמעת הודעה מוקלטת, האומרת: "שלום, כאן מחלקת שירות 106. ארגון העובדים בעיריית תל-אביב יפו הכריז על סכסוך עבודה במרכז השירות העירוני ובאגפי הגבייה, שבמסגרתו יתקיימו עיצומים ושיבושים במהלך העבודה של קבלת הקהל, וזאת החל משעה 9:30 בבוקר ועד להודעה חדשה. אנו מתנצלים על אי הנוחות הזמנית".

 

עיצומי העובדים מתקיימים למרות שסכסוך העבודה בעירייה אושר רק אתמול ולמרות שהחוק מחייב את העובדים להמתין שבועיים מרגע ההכרזה על סכסוך עבודה ועד לפתיחה בעיצומים. מההסתדרות טרם נמסרה תגובה וטרם ניתן הסבר. 

 

כבר תקופה ארוכה שעובדי מינהל הכספים מוחים בפני ההנהלה על הסרבול שיוצרת התוכנה החדשה שהוכנסה למינהל הכספים. אתמול, באישור ארגון

העובדים, הם הכריזו על סכסוך עבודה, והיום לקחו את המחאה צעד אחד קדימה, עזבו את המשרדים והחלו לצעוד לכיוון בניין ארגון העובדים, הנמצא כעשר דקות הליכה מבניין העירייה.

 

קהל התושבים הרב שהגיע לבניין העירייה לקבל שירות כמדי יום הופתע מהעובדה שלא יכול היה לשלם תשלומי ארנונה, ביוב מים וחובות שונים.  

 

אחד העובדים אמר: "זה בלתי נסבל לעבוד בתנאים כאלה עם התוכנה הזאת ואין לנו ברירה אלא לפתוח בעיצומים".

 

תגובת עיריית תל אביב יפו

מעיריית תל אביב יפו נמסר בתגובה: "מערכת מחו"ג (מערכת חיוב וגביה) נועדה לשפר את השירות לתושב ולייעל אותו. אנו מודעים לבעיות שהטמעת המערכת מעלה ופועלים בשיתוף ובתיאום עם ארגון העובדים, לשיפור השירות ולייעול זמני קבלת הקהל והמענה הטלפוני".

 

נציין כי הטמעת המערכת, שהחליפה את מערכת המחשוב המיושנת שפעלה בעירייה, והמעבר למרכז השירות העירוני החדש נמצאים בתקופת הרצה וכמו כל מהלך גדול לשינוי ושיפור ישנו פרק זמן הדורש הסתגלות למצב החדש".

 

בכל מקרה, העירייה מנהלת מו"מ עם ארגון העובדים על מנת להחזיר את העבודה לסדרה. אנו מתנצלים על עוגמת הנפש הנגרמת לתושבים ומקווים שהעובדים ישובו לעבודה בהקדם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עיצומים בעירייה
צילום: ירון ברנר
מומלצים