שתף קטע נבחר

המו"ל אריה ניר הלך לעולמו

המו"ל אריה ניר מת מדום לב בגיל 67. במסגרת ההוצאה שלו, שקיימת מאז 1995, הוא הוציא לאור קלאסיקות נעורים, וכן ספרים של טום פרידמן, מריו ליביו ועוד

המו"ל אריה ניר נפטר הלילה (ג') בגיל 67 בעקבות דום לב בו לקה במהלך מפגש חברתי. ניר התגורר בשנים האחרונות בתל-אביב. הוא השאיר אחריו אישה, שלושה ילדים ושני נכדים. הוצאת "אריה ניר" קיימת מ-1995 ועד היום ראו בה אור מעל 150 ספרים. בין הידועים שבספרי ההוצאה התרגומים הקלאסיים של "שלושה בסירה אחת", "האקלברי פין", "הקוסם מארץ עוץ" ועוד.

 

בנוסף, ראו אור בהוצאת אריה ניר רבי המכר של טום פרידמן, רבי המכר של מריו ליביו, רבי המכר של שרה אנג'ל ועוד.  

לפני שהקים את ההוצאה, שימש ניר כעורך הראשי של ספריית מעריב. בשנים בהן כיהן בתפקיד הוא ערך את ספריהם של אפרים קישון, יהושע בר-יוסף, יורם קניוק, חנוך ברטוב ועוד רבים נוספים.

 

המאייר והסופר דני קרמן, שהיה חבר קרוב, אמר: "בנוף הישראלי הוא היה אחד המו"לים שעדיין הוציאו ספרים בגלל אהבה. היו לו יחסי קירבה עם ההיסטוריה הפרטית של הקריאה שלו, ואפשר לראות את זה בנתח גדול מאוד של הספרים שהוא הוציא, בעיקר מתחום הקלאסיקות".

 

חיה לנדא, עורכת בהוצאה: "אריה היה אחד המו"לים הנדירים והאיכותיים, שראה את הסופרים כחברים, ואפשר לראות את התגובות היום בצורה בולטת. כל אדם מקבל את הידיעה כפרידה מחבר ולא רק ממו"ל. היינו בתקופה של יצירה מאוד אינטנסיבית בתקופה האחרונה, וכהוכחה רק ביום ראשון היינו בהדפסה של ארבעה ספרים חדשים, והמשך תיכנון של ספרים נוספים".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים